Rodzaje dostaw internetowych – do rąk własnych

0
1461
kurier
pexels.com

Mówiliśmy już o dostawach do punktów. Teraz wypadałoby się bardziej przyjrzeć dostawom, które pozwalają na to, by przesyłka trafiła pod nasze drzwi.

Przesyłka bezpośrednio pod nasze drzwi

Przesyłki kurierskie mają to do siebie, że są bardzo komfortowe. Jedynym minusem jest czasem to, że niektóre dość dużo kosztują. Niektóre firmy są tańsze, niektóre droższe. Do tych pierwszych należy kurier Pocztex48. To na niego decydujemy się najczęściej. Jednak on ma pewne limity, które dotyczą wielkości i wagi produktów.

W przypadku tego rodzaju przesyłek (w przeciwieństwie do tych, po które musimy wyjść z domu), możemy czekać na miejscu i dosłownie nigdzie się nie ruszać. Dzięki temu, że kurier wyśle nam sms o potencjalnej dacie i godzinie dostawy, możemy zająć się czymś, czym chcemy lub udać się wcześniej na zakupy do pobliskiego sklepu. Niestety, czasem zdarza się tak godzina, którą widzisz w sms znacznie różni się od tej, którą podał dostawca. Innym razem widełki są tak długie, że zmuszona jesteś zostać przez cały dzień w domu.

Dostawa kurierska, tak samo jak dostawa do punktu ma swoje wady i zalety. Tutaj jednak głównym minusem jest cena.

Rodzaje przesyłek kurierskich

W tymże miejscu chcemy się bardziej przyjrzeć przesyłkom kurierskim. Cena i czas dostawy przesyłki zależy od przewoźnika. Zazwyczaj portale internetowe i sklepy podpisują umowy z wieloma firmami kurierskimi, toteż mamy bardzo duży wybór. Wolimy zapłacić mniej i poczekać dłużej? Czy może zależy nam na czasie? Jaki przewoźnik będzie odpowiedni dla paczek wielkogabarytowych? Poczytajcie o rodzajach przesyłek kurierskich. Bardzo fajnie jest dowiedzieć się więcej o tym, z czego bardzo często korzystamy.

Firma kurierska UPS Polska

Ta firma kurierska jest najbardziej znana w naszym kraju. . W końcu korzystamy z niej najczęściej.Jej główna siedziba znajduje się w Atlancie i obsługuje ponad 200 różnych krajów. Usługi, jakie prezentuje wykonywane są na bardzo wysokim poziomie. W asortymencie posiada ogromną ilość rozwiązań. Obsługuje fracht, handel krajowy oraz międzynarodowy. Nie ma problemu, jeżeli chcesz otrzymać przesyłkę z drugiego końca Europy i świata. Cena przewozu zależy od gabarytu przesyłki i tego, jaką umowę przewoźnik podpisze ze sklepem internetowym.

Firma kurierska DHL Express

firma kurierska
pexels.com

DHL Express stanowi bardzo ważną część ogromnej firmy kurierskiej, jaką jest DHL. Jest jednym ze światowych gigantów, które zajmują się logistyką i przewozem przesyłek. Działa on w wielu krajach na całym świecie. Cała sieć posiada ponad 300 samolotów i jeszcze więcej magazynów oraz punktów odbioru. To oddaje, jak bardzo DHL Express się rozrósł.

Firma kurierska InPost

Ta firma działa w głównie w Polsce. Znamy ją głównie z tego, że swoje przesyłki umieszcza w paczkomatach. Okazuje się, że jednak inPost oferuje usługi kurierskie, które finał mają pod naszymi drzwiami. Cena różni się o dosłownie kilka złotych. W przypadku, gdy przesyłka jest ciężka, lepiej zamówić bezpośrednią dostawę do domu. Firma kurierska inPost swoje usługi świadczy na terenie 18 krajów europejskich.

Firma kurierska DPD Polska

Kiedy ktoś pyta nas, jakie firmy zajmujące się usługami kurierskimi znamy, w pierwszej trójce wymieniamy DPD. Bardzo często korzystamy z ich usług i jesteśmy z nich zadowoleni. Działa ona w 40 krajach w całej Europie, więc w każdym z nich ma kilkadziesiąt oddziałów. Kurierzy w każdy dzień roboczy dostarczają ogromną ilość paczek.

Firma kurierska FedEx

Przesyła paczki za pomocą drogi lotniczej i lądowej. Dzięki temu, że działa na terenie wielu państw na świecie, możliwa jest również i dostawa z drugiego końca globu.

Firma kurierska GLS

Firma GSL posiada bardzo dużo punktów i z powodzeniem realizuje zamówienia. Realizuje najwyższej jakości usługi kurierskie i transport ekspresowy. Pozwala na nadawanie i odbieranie paczek. Jeżeli mamy taki kaprys, możemy zamówić kuriera DHL, by zawiózł naszą przesyłkę w miejsce docelowe.

Firma kurierska Pocztex48

dostawa
pexels.com

Można uznać ją za najbardziej memiczną firmę kurierską. Dlaczego? Głównie przez liczne zdjęcia krążące po internecie. Usługa działa tylko w Polsce i oferuje najkrótszy czas przesyłki. Paczkę otrzymasz więc następnego dnia po jej nadaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here