Tworzenie kolekcji nasion marihuany – porady dla początkujących

0
704

Zakup nasion marihuany powinien być dobrze przemyślany. Każdy kolekcjoner przed zakupem pierwszych nasion dokładnie zapoznaje się z ich specyfikacją, płcią, przeznaczeniem, a także odmianą, którą dane nasionko reprezentuje. W pewnym uproszczeniu można powiedzieć, że największa wartość każdego nasiona kolekcjonerskiego tkwi w jego potencjale genetycznym ukrytym wewnątrz łupiny. Poniżej udzielamy porad adresowanych do początkujących kolekcjonerów nasion marihuany, którzy pragną stworzyć rozbudowany zbiór atrakcyjnych i ciekawych ziaren. 

Inżynieria genetyczna i hodowlana – czyli jakie nasiona kupować? 

Pierwszą podstawową sprawą jest ustalenie, czy wolisz, by w Twojej kolekcji znalazły się nasiona feminizowane, czy też wolisz nasiona zawierające geny obu płci. Jest to sprawa ważna dla każdego kolekcjonera, od której często rozpoczyna się tworzenie własnej kolekcji. Od razu podpowiadamy – zdecydowana większość nasion kupowanych w sklepach konopnych to właśnie produkty feminizowane. Dzięki odpowiedniej selekcji hodowlanej (oraz bardziej intensywnym ingerencjom laboratoryjnym) uzyskiwane są nasiona reprezentujące wyłącznie żeńskie cechy płciowe. 

Ponieważ nie masz możliwości, by samodzielnie potwierdzić właściwości genetyczne nasionka, polecamy zamawiać je wyłącznie od zaufanych seedbanków i dostawców. Do takich należy taniesianie.pl – sklep z feminizowanymi nasionami konopi, w którego ofercie znajdują się wyłącznie nasiona uzyskiwane w hodowlach wysoce kontrolowanych. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz produkt zgodny z opisem, którego potencjał genetyczny będzie odpowiadał Twoim zamiarom i oczekiwaniom. 

Nasiona automatyczne czy zwykłe? Oraz dlaczego automatyczne 

Drugą ważną sprawą jest zakup nasion automatycznych, nazywanych też automatyzowanymi lub po prostu automatami. W czym tkwi różnica pomiędzy nasionem automatycznym a jego konwencjonalnym odpowiednikiem? Podobnie jak w przypadku nasion feminizowanych, chodzi o potencjał genetyczny zawarty w danym ziarenku. 

Produkty automatyzowane zostały poddane specjalnej hodowli oraz treningowi, dzięki czemu wykształciły umiejętność samodzielnego przechodzenia z cyklu wzrostu do cyklu kwitnienia. Program ten zapisany jest w materiale genetycznym ziarenka, czyniąc je jeszcze bardziej wyjątkowym i unikatowym. 

Odmiany oryginalne czy hybrydy? Pomoc w odnalezieniu właściwego ziarenka 

Ostatnią istotną sprawą jest wybór odmiany konopi, którą dane ziarenko reprezentuje. Dostępnych odmian są dziesiątki lub nawet setki, a wielu kolekcjonerów regularnie eksploruje pojawiające się nowe okazy. Osoby początkujące powinny rozpocząć od najbardziej podstawowych i popularnych odmian – takich jak AK47, Amnesia, Northern Lights, Bubblegum. Są to odmiany cieszące się uznaniem na całym świecie, które w każdym zakątku globu znalazły swoich oddanych odbiorców i kolekcjonerów. 

Krzyżówki różnych odmian to również dobry pomysł na zakup. Włączając takie ziarenko do swojej kolekcji, uczynisz ją bardziej rozbudowaną oraz nadasz unikatowy charakter. Krzyżówki to najczęściej połączenia dwóch popularnych odmian konopi, których geny posłużyły do wykształcenia ziarenka o zupełnie nowej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here