Dostawy zakupowe – przesyłki do punktów

0
894
dostawa
pexels.com

Coraz częściej zamawiamy produkty przez internet. Widzimy, że są różne opcje dostaw. Niektóre trafiają wprost pod nasze drzwi. Inne swój finał znajdują w różnych punktach. Czym one od siebie różnią? Jakie mamy w tym przypadku możliwości?

Rodzaje dostaw ze sklepów internetowych

Kochamy internetowe zakupy. Często zwracamy uwagę na dostawy. Niektóre sklepy oferują je w wersji darmowej. W innych przypadkach cena zależy od kilku aspektów:

  • miejsca, do którego przesyłka ma dotrzeć,
  • rodzaju przewoźnika,
  • tego, jak szybko ma przesyłka dotrzeć,
  • wielkości i wagi produktu.

Wiadomo, że przesyłka, która zatrzyma się w punkcie będzie dużo tańsza niż ta, która ma trafić od razu do naszych rąk. Są nawet widoczne różnice cenowe w obrębie punktów i przesyłek bezpośrednich.

Przesyłki do punktów

Kiedy jesteśmy przekierowani do wyboru sposobu dostawy, mamy możliwość rozwinięcia dość długiej listy. Bardzo często na jej czele są opcje związane z jakimś punktem, na przykład Pocztą Polską, kioskiem RUCHu, Żabką czy paczkomatem.

Żabka i kiosk RUCH-u

Można uznać, że dostawa tam należy do tych najtańszych. Czasem wolimy zapłacić kilka złotych mniej i udać się do wyznaczonego punktu. Jak przebiega taki proces? Paczka przechodzi kilka etapów. Na samym początku nadaje się paczkę. Można to zrobić w sklepie lub za pośrednictwem kuriera. Po tym trafia ona w ręce logistyków, którzy zajmują się dalszym procesem. Obecnie paczki są ozonowane w specjalnym punkcie (pozwala to na dezynfekcję), a następnie trafiają do docelowego punktu między godziną 4:00 a 6:00. Osoba sprzedająca w kiosku/sklepie skanuje przesyłkę. Od razu po tym klient otrzymuje SMS i e-mail, że paczka czeka na niego przez 5 dni. Czas dostawy wynosi 2 dni robocze. Jeżeli zamówisz przesyłkę w poniedziałek, będziesz mogła ją odebrać w środę.

kurier
pexels.com

 Paczkomat inPost

Jeżeli nie chcesz obierać paczki w kiosku, możesz zrobić to w paczkomacie inPost. Przesyłkę otrzymasz po dwóch dniach roboczych. Jak ją odebrać? To bardzo proste! Wystarczy, że zrealizujesz kilka bardzo ważnych kroków. Ta opcja wymaga posiadania specjalnej aplikacji:

  1. Otrzymasz i odbierzesz powiadomienie o tym, że paczka jest już w miejscu docelowym.
  2. Otwórz skrytkę za pomocą specjalnego przycisku w aplikacji. Musisz być w bezpośrednim sąsiedztwie paczkomatu.
  3. Wyjmij paczkę.

To jest bardzo proste, prawda? Nie masz aplikacji? Też nic straconego. Paczkę możesz odebrać za pomocą kodów: QR i liczbowego. W momencie nadania paczki otrzymasz pierwszy komunikat. Drugi zaś będzie zawierał kod odbioru oraz kod QR. Kiedy będziesz obok paczkomatu, zeskanuj kod QR lub wpisz 6-cyfrowy kod. Wcześniej kliknij opcję „odbierz paczkę”.

Paczka w Poczcie Polskiej

Jest jeszcze jedna opcja. Swoją paczkę możesz przekierować też bezpośrednio do Poczty Polskiej. Wiele stron i sklepów ma w ofercie ten rodzaj dostawy. Paczkę może Wam doręczyć zarówno kurier pocztex4, jak i macie możliwość odebrania jej samodzielnie. Cena tej usługi zależy od tego, jaką umowę przewoźnik i punkt podpisał z danym sklepem. Zwykle wynosi ona nie więcej niż 10 zł. Nie jest tak tania, jak w przypadku kiosku RUCH lub Żabki, ale warta jest uwzględnienia.

Placówki pocztowe obecne są w całej Polsce. W wielu miejscach możesz odebrać paczkę nawet w środku nocy. Są to tak zwane strefy 24h. Zazwyczaj jednak nasze paczki trafiają do najbliższego punktu, który znajduje się w w budynku Poczty Polskiej.

przesyłka
pexels.com

Wiesz już, że paczka zanim dotrze do Ciebie pokona dość długą drogę (zwłaszcza, jeżeli nadaje się ją z drugiego końca Polski lub innego kraju). W przypadku przesyłek krajowych na paczkę będziesz musiała poczekać dwa dni robocze. Jak więc odebrać taką paczkę? To nesamowicie prosta sprawa. Otrzymasz sms lub e-mail z potwierdzeniem, że Twoja paczka znajduje się w punkcie. Udaj się do niego i wpisz otrzymany kod. W przypadku, gdy wybierzesz zwykłą pocztę, będziesz musiała okazać swój dokument tożsamości, by potwierdzić, że jesteś odbiorcą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here