Kup sobie dobrą herbatę

0
946
nalewanie herbaty
pexels.com

Idealna na śniadanie, pasuje też do ciasta. Herbata to jeden z tych napojów, które pijemy najczęściej. W jaki sposób poznać, która jest wysokiej jakości? Sprawdź i kup sobie dobrą herbatę!

Dobra herbata na wszystkie smutki

Nie każdy docenia właściwości dobrej herbaty. Pijemy ją, bo nam smakuje i pasuje do wielu rzeczy. Jest idealna na stres i smutki. Ileż to razy siadamy przy kaloryferze podczas zimnych dni i wolno sączymy gorący napój, którym się jednocześnie delektujemy? Jak często popijamy herbatę w czasie czytania książki lub oglądania filmu? Ten napar towarzyszy nam od wielu lat niemalże codziennie. Większość ludzi nie wyobraża sobie bez niej życia. Zrezygnować z herbaty to tak samo, jak zrezygnować z najważniejszego aspektu w życiu.

Jak odróżnić herbatę wysokiej jakości od tej zwykłej

Nie tylko szata zdobi człowieka – to powiedzenie pasuje również do herbaty. Musimy zwrócić uwagę nie tylko na pojemnik, w którym znajduje się susz (lub torebki). Tak naprawdę jego wygląd wizualny nie ma najmniejszego znaczenia. Dużo ważniejszy jest rodzaj tego opakowania. Musi ono chronić zawartość przed nadmiarem powietrza, światłem oraz wszelkimi zapachami. Herbaty wysokiej jakości pakowane są hermetyczne torebki. Po otwarciu jej musisz sprawdzić, czy wydziela aromat. Jeżeli tak się nie dzieje, to znak, że jest ona stara. Pleśń lub inny zapach niż powinien być również stanowi duży problem.

Herbata liściasta nie powinna być rozdrobniona. Okazuje się, że połamane liście wpływają na odczuwanie goryczy (która bywa bardzo nieprzyjemna) i świadczą o tym, że nie były one zbierane w sposób naturalny. Oczywiście, liście, z których tworzy się czarną herbatę (lub Oolong) łamie się specjalnie, by osiągnąć odpowiedni aromat.

herbatka
pexels.com

Oprócz tego ważny jest również kształt liści. Nie jest dobrze, gdy są one pocięte, połamane lub porozrywane. Najlepszej jakości są pędy jedno liściaste.

Koniecznie zwracaj na to wszystko uwagę przy wyborze idealnej herbaty. Pamiętaj, że ta drogeryjna lub ze zwykłego sklepu nie zawsze jest dobra.

Dodatki w herbacie

Jeżeli chcesz wybrać dobry rodzaj w herbacie, zwróć uwagę na dodatki, które ma w sobie. Istotne jest to, by były one jak najwyższej jakości. Producenci dobrych herbat sypanych wiedzą, jak ważna dla konsumenta zdają się być owoce. Dlatego też starają się, by były one z opatrzonych specjalnymi certyfikatami upraw. Owoce te są suszone bez żadnych chemicznych dodatków, dlatego utrzymują swoją wysoką jakość. Niektóre są liofiozowane, czyli suszone mrozem.

Dodatki w herbacie nie mogą zawierać szkodliwych i chemicznych substancji. One sprawiają, że źle się czujemy i często nie mamy siły na działanie. Niektóre substancje naprawdę szkodzą naszemu zdrowiu, nawet jeżeli tego na początku nie widzimy ani nie czujemy. Dobry susz gwarantuje stuprocentową naturalność produktu.

Gdzie przechowywać herbatę

Najlepszym wyborem będą pojemniki szklane lub specjalnie zamykane puszki. One sprawiają, że ani powietrze, ani światło nie dochodzi do środka, więc herbata pozostaje na bardzo długo świeża. Dlatego też z wyżej wymienionych względów lepiej unikać pudełek zrobionych z kartonu. One najszybciej doprowadzą niepożądane składniki do naszej herbaty.

napar
pixabay.com

Wiele osób zadaje sobie również pytanie dotyczące tego, w jakiej formie herbatę lepiej jest kupować. Można z całą pewnością stwierdzić, że to czy została ona zapakowana w saszetkę, czy nie ma dość duże znaczenie. Czasem lepiej wybrać torebkowaną, bo nie trzeba się męczyć z zabawą w sitko lub cedzak. Jeżeli jednak zależy Ci na wysokiej jakości, wybierz liściastą sypaną.

Najlepsze herbaty

Jakie więc herbaty warto kupić? Na które zwrócić największą uwagę? Mamy nadzieję, że poniższa lista pomorze Ci w wyborze. Wszystkie herbaty są bardzo wysokiej jakości:

  • Sir Adalbert’S Soursop Green Tea,
  • Richmont Biała Herbata White Pearl Of Fujian,
  • Sir William’S Prezenter Z Herbatą,
  • Impra Gold,
  • Moya Europe Moya Organiczna Herbata Moya Matcha Codzienna,
  • Joongjak – koreańska zielona herbata,
  • Sencha – japońska zielona herbata.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here