Jaki sprzęt sportowy do domu kupić

0
785
siłownia
pexels.com

Coraz więcej osób zaczyna dbać o dobrą formę. To bardzo istotna sprawa, gdyż dzięki temu stajemy się zdrowsi i bardziej szczęśliwi. Czasem wystarczą nam instruktarzowe filmiki na YT, a innym razem potrzebujemy sprzętu sportowego. Jaki więc najlepiej kupić?

W zdrowym ciele zdrowy duch

O tym, jak ważne jest dbanie o swoje ciało nie trzeba mówić. Codziennie warto starać się o to, by być w jak najlepszej kondycji. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, co jemy oraz na to, czy ruszamy się w ciągu dnia. Na początek wystarczy na przykład spacerować po domu. To sprawdzi się w przypadku osób, które bardzo dużo pracują w domu lub biurze (w pozycji siedzącej). Taka malutka zmiana może przynieść wiele dobrego. Zadbaj również o swoją dietę. Ciągłe jedzenie tłustych lub słodkich rzeczy nie sprawi, że nagle będziecie pełni wigoru. Niestety, ale musicie dać troszkę więcej od siebie.

Jak to mówią, w zdrowym ciele zdrowy duch i to jest prawda. Kiedy dbamy o nasze ciało, ma to wpływ na nasz rozwój duchowy i samopoczucie. Dlatego też warto temu pomóc! Jakie przyrządy sportowe kupić? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Na co zwrócić uwagę przed kupnem sprzętu sportowego

Zależy Ci na tym by schudnąć. Chcesz mieć idealną figurę. Samą dietą nie sprawisz, że nagle pojawi Ci się kaloryfer na brzuchu lub Twoje nogi staną się ładnie umięśnione. Aby to osiągnąć musisz też ćwiczyć. Pomoże Ci w tym dobry sprzęt sportowy. Powinnaś go dobrać pod siebie. Najważniejsze jest to byś dobrze się czuła, gdy na nim ćwiczysz. Zwróć też uwagę na swoje możliwości finansowe, sportowe i parametry. Ważne przy wyborze odpowiedniego sprzętu są:

  • wzrost – do niego dostosowujesz wysokość uchwytów, siodełka lub monitora. Z wzrostem powinna współgrać też wysokość kroków. W przypadku, gdy nie będą one dobrze dopasowane, to efekt ćwiczeń może być nieprawidłowy lub nie będą one w ogóle nie działać. Jeżeli masz powyżej 1,8, to nie powinnaś używać orbiterka, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że wywoła on nieprawidłową postawę ciała.
  • waga – niektóre sprzęty mają limit do 100 kg. Nie każdy może na nich ćwiczyć. Dlatego też, jeżeli ważysz więcej, to poszukaj czegoś w większych wymiarach. Osobom ważącym powyżej 120 kg (i mającym słabą kondycję) odradza się korzystania z orbiterków i maszyn eliptycznych z dużym obciążeniem.
  • kondycja – niektóre przedmioty nie są przeznaczone dla początkujących lub osób, których kondycja jest na bardzo niskim poziomie.
sport
pexels.com

Jaki sprzęt sportowy do domu wybrać

Jesteśmy w takim punkcie rzeczywistości, że siłownie są pozamykane. Nie możemy więc z nich korzystać. Do tego jest zimno na dworze, a maseczki często uniemożliwiają korzystanie ze sprzętów ustawionych na dworze. Dlatego też warto zastanowić się nad tym, czy kupienie sprzętu sportowego do domu nie będzie dobrym pomysłem. Pierwszym argumentem za są… koszty. Kupienie takiego rowerka, maszyny eliptycznej lub orbiterka bardzo się opłaci. Chyba, że po tygodniu ćwiczeń przestaniesz robić cokolwiek i obrośnie on w pajęczynę. Drugi argument to fakt, że nie będziesz musiała chodzić na siłownię (opcja dla introwertyków). Po trzecie, dzięki regularnym ćwiczeniom i odpowiedniej diecie możesz osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Na czym ćwiczyć w domu – najlepsze wybory

Przedstawiamy Ci więc kilka najczęściej wybieranych i najlepszych sprzętów sportowych. Niektóre są stricte przygotowane pod cardio i interwały, inne sprawdzą się w treningu siłowym lub pilatesie. Bardzo ciekawym pomysłem jest kupienie kilku sprzętów, które pomogłyby ćwiczyć różne partie ciała. Oto one:

  • skakanka – najprostsza, najtańsza i najbardziej uniwersalna; dzięki niej wzmocnimy mięśnie nóg, brzucha i pośladków,
  • bieżnia – pozwala nam na wytrenowanie mięśni nóg; regularny trening może wzmocnić Twoja kondycję. Jeżeli jesteś osobą początkującą, zacznij od szybkich spacerów,
  • orbiterek – wspomaga wzmocnienie kondycji i nie jest przeznaczony dla osób początkujących, bo wymaga użycia dość dużej siły i utrzymywania prędkości na jednym (wysokim) poziomie,
sprzęt sportowy
pexels.com
  • rower stacjonarny – idealny pomysł dla osób z niskim poziomem kondycji; nie obciąża stawów i sprawia, że można szybko osiągnąć cel,
  • atlas – coś, co osoby, które chcą wyrobić sobie idealny tułów lubią najbardziej; przyrząd ten umożliwia wyrobienie muskulatury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here