Jak zorganizować wieczór kawalerski

0
918
whisky
pexels.com

Imprezy bywają niezapomnianie. Do takich należą wieczory kawalerskie. Dobrze zorganizowane zapadają w pamięć na bardzo długo. Jak zorganizować taką zabawę? Najważniejsze, by nie było nudno!

Wieczór kawalerski

O wieczorach kawalerskich krąży bardzo dużo legend. Słyszymy historię o zapraszaniu striptizerek, opowieści seksualne rodem z filmów. Do naszych uszu dotarły też opowieści o „zezgonowaniu” po wypiciu nadmiernej ilości alkoholu. Czy zawsze tak się zdarza? Na całe szczęście możemy powiedzieć, że nie. Wszystki zależy ode tego, w jaki sposób wieczór kawalerski zostanie zorganizowany. Jeżeli więc szukasz pomysłu, by zrobić swojemu przyjacielowi imprezę, którą wielu zwie „pożegnaniem z wolnością”, to dobrze trafiłeś. Pomożemy Ci zaplanować idealny wieczór kawalerski, na którym będziecie mogli się wybawić za wszystkie czasy. W końcu to ostatni dzwonek na to!

Kwestie organizacyjne

Często organizacją zajmuje się Pan Młody, ale czasem rola ta przypada świadkowi. Warto też poprosić o pomoc najbliższych przyjaciół Pana Młodego. Dzięki nim będziesz mógł stworzyć dobry plan. Każdy podzieli się pomysłami, z których wybierzecie najlepsze. Jeżeli organizujesz wieczór kawalerski, ciąży nad Tobą pewna odpowiedzialność. Musisz mieć baczenie nie tylko na to, jak zostanie ona zaplanowana, ale też na to, w jaki sposób będzie przebiegać. Znaczy to tyle, że w razie problemów, będziesz musiał odpowiednio zainterweniować.

W większości przypadków koszty imprezy leżą po stronie Pana Młodego, ale zdarza się tak, że to uczestnicy wydarzenia się na nią składają lub fundują specjalne atrakcje. Jeżeli więc to wy finansujecie wszystko, ogarnijcie kwestie pieniężną przed planowaną imprezą.

Zaplanuj termin. Wieczór kawalerski powinien odbyć się tydzień lub dwa tygodnie przed ślubem. Nie wcześniej, nie później. Dlatego też przygotowania rozpocznij co najmniej 2-3 tygodnie przed imprezą. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku, gdy planujesz zarezerwować jakieś ważne miejsce.

Zaproś tylko te osoby, które Panu Młodemu są bliskie. Nie umieszczaj na liście gości kogoś, z kim jest on w konflikcie. To może zepsuć nastrój i wywołać niezbyt przyjemne wspomnienia.

Wieczór kawalerski – pomysły i inspiracje

zabawa
pixabay.com

Przyjęło się, że wieczór kawalerski to zakrapiana alkoholem impreza, na którą zaprasza się striptizerki i sexworkerki. Na całe szczęście, nie musi tak być. Okazuje się, że propozycji dla organizujących wieczór kawalerski jest mnóstwo. Nie musisz ograniczać się do imprezy w klubie lub całonocnego picia w pokoju hotelowym. Zamiast tego możesz zorganizować coś, czego nigdy nie zapomnicie i będziecie wspominać nawet za 50 lat przy wspólnym piwie. Pamiętaj, że im bardziej nietuzinkowy i szalony pomysł, tym wyższe prawdopodobieństwo tego, że będziecie się dobrze bawić.

Pamiętaj, by w planach uwzględnić marzenia i pasje Pana Młodego. Dlatego też bardzo często okazuje się, że zabawa w plenerze może sprawić, że będzie czuł się najlepiej. Ciekawymi pomysłami są na przykład:

  • wyścigi gokartów,
  • excape room,
  • paintball,
  • sesja na strzelnicy,
  • kurs driftingu,
  • skok na bungee lub skok ze spadochronu,
  • survivalowy weekend w lesie,
  • gry miejskie.

Wybór któregoś z tych pomysłów sprawi, że ów wieczór kawalerski będzie niezapomniany.

Jedzenie i alkohol

Na żadnym wieczorze kawalerskim nie może zabraknąć jedzenia. Panowie nie liczą kalorii tak bardzo jak panie, więc tutaj wybór może być nieograniczony. Najważniejsze to zadbać o przyjęcie odpowiedniej ilości wartości spożywczych. Dobrym pomysłem będzie zamówienie lub kupienie jakiegoś ciepłego posiłku, który każdemu zasmakuje. Najlepiej wybrać cos, co każdemu dobrze się kojarzy. Uwierz, mało kto nie lubi pizzy, hamburgerów lub kebaba.

Jeżeli jednak chcecie bawić się na zewnątrz (na przykład weekend survivalowy), to warto zadbać o słone przekąski takie, jak paluszki, chipsy lub krakersy.

kawalerski
pexels.com

Wielu mężczyzn uważa, że bez alkoholu nie ma imprezy. Dlatego też warto się przygotować. Najczęściej wybierana jest wódka, nieco rzadziej whisky. Pamiętaj też, by zaopatrzyć się w inne napoje. Nie jest dobrze pić procenty cały czas. Dzięki temu nie dojdzie do odwodnienia organizmu. Jeżeli wybieracie wódkę, to cały czas jej się trzymajcie. Mieszanie trunków bardzo często źle się kończy.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here