Jak zorganizować wieczór panieński

0
927
impreza
pexels.com

Zbliżający się ślub przyjaciółki lub siostry to idealna okazja, aby zorganizować jej niezapomniany wieczór panieński. W dobrym towarzystwie nawet najmniej efektywna zabawa jest niesamowicie fajna.

Wieczór panieński

Komu przypada w udziale ten zaszczyt, by przygotować wieczór panieński dla panny młodej? Rolę gospodyni i pomysłodawczyni tej zabawy pełnić powinna świadkowa. Dlatego też, jeżeli nią jesteś, to przed Tobą bojowe zadanie. Jeżeli jednak nie posiadasz zmysłu organizacyjnego, poproś przyjaciółkę lub siostrę najważniejszej osoby o pomoc. Wspólnymi siłami na pewno zorganizujecie coś niezapomnianego. Czasem możesz skorzystać z pomysłów konsultantki eventowej. Warto jednak samemu się postarać, by samej sobie zapewnić trochę zabawy podczas przygotowań. Poza tym, cena takiej usługi bywa bardzo wysoka.

Jak zaplanować wieczór panieński? Co zrobić, by nie było nudno? Jakie pomysły wdrożyć, żeby wydarzenie to nie zostało zapamiętane jako zbyt wyuzdane? Oto kilka porad, z których możesz skorzystać przy przygotowywaniu tego wydarzenia.

Kogo zaprosić

Tutaj sprawa wygląda najprościej. Powinno zaprosić się wszystkie osoby, które pannie młodej są najbliższe. Na liście gości koniecznie uwzględnij siostrę (jeżeli ma z nią dobre relacje), bliskie kuzynki oraz najlepsze przyjaciółki. Jeżeli chcesz, by wieczór panieński był niespodzianką, to mimochodem dowiedz się o tym, kogo panna młoda bardzo lubi. To Ci pomoże dotrzeć do tych osób. Potem będziesz mogła ustalić z nimi wszystkie szczegóły. Zaskoczenie i radość na jej twarzy, gdy wszystkich zobaczy będzie dla Ciebie nagrodą i znakiem, że dobrze zrobiłaś. Nie próbuj nawet zapraszać kogoś, na kogo młoda jest obrażona. To może zniszczyć atmosferę zabawy. Lepiej unikać takich rzeczy.

W przypadku, gdy wspólnie planujecie wieczór panieński, wspólnie ustalcie listę gości. Najważniejsze, by to panna młoda decydowała w tym aspekcie. Nie powinno się dzwonić więc do osób, których ona nie znosi.

Wybierz termin

Zazwyczaj wieczór panieński odbywa się tydzień lub dwa przed ślubem. Zarezerwuj wtedy datę na wystrzałową imprezę. Poinformuj o niej wszystkie zaproszone osoby. Pamiętaj też, by miesiąc wcześniej zacząć planować szczegóły wydarzenia. Jeżeli zabierzesz się za to za późno, może ona nie dojść do skutku. Dzięki temu, że przygotowania rozpoczniesz prędzej, każdy będzie mógł zaklepać sobie wolne w pracy lub poprosić kogoś o opiekę nad dzieckiem. Osoby zaproszone dostaną czas na poszukanie odpowiednich ubrań i prezentów.

przyjęcie

Jak wybrać miejsce

Wieczór panieński możesz urządzić dosłownie wszędzie. Do wyboru masz na przykład: pokój w hotelu, klub, sauna, kosmetyczka lub Twoje mieszkanie. W przypadku miejsc, które wymagają rejestracji, już wcześniej dowiedz się, czy tam będzie czekało na was wolne miejsce. Z tego powodu bardzo istotne jest planowanie imprezy wcześniej. Jak więc dobrać odpowiednie miejsce? Na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego miejsca

Po pierwsze, najważniejsze jest to, jakim budżetem będziesz dysponować. Jak wiadomo, wydatki ponoszą uczestniczki imprezy, wiec od tego zależy, na co możecie sobie pozwolić.

Istotny jest również charakter imprezy. Jeżeli robisz coś w stylu „beauty salon”, to logiczne będzie wybranie kosmetyczki lub sauny. W przypadku, gdy chcecie coś kameralnego, to dobrym pomysłem będzie zorganizowanie małego przyjęcia w czyimś mieszkaniu lub pokoju hotelowym. Jeśli macie ochotę na szaloną imprezę i tańce przez całą nic, wybierzcie klub. Wcześniej jednak zaklepcie sobie lożę VIP lub własną salę.

Przy przygotowywaniu tej imprezy nie możesz nie zwrócić uwagi na osobowość panny młodej. Introwertyczki nie lubią hucznych imprez, więc zabieranie jej do klubu będzie niesamowicie złym pomysłem. Jeżeli Twoja przyjaciółka uwielbia podróże, zaplanujcie wyjazd weekendowy, na przykład w góry.

Ważnym aspektem jest też wiek uczestniczek imprezy. Inaczej sprawa wygląda przy osobach pełnoletnich, jeszcze inaczej w przypadku, gdy część naszych gości 18 lat jeszcze nie skończyła.

Alkohol i jedzenie

panieński
pexels.com

Warto o nich pomyśleć, gdy organizujesz wieczór panieński w mieszkaniu lub hotelu. Przygotuj słone przekąski, jak chipsy, paluszki lub koreczki. Możesz tez zamówić pizzę. Pamiętaj, by wybrać kilka jej rodzajów.

Wybór alkoholu powinien zależeć od preferencji uczestniczek imprezy. Zdecydujcie się na jeden gatunek. Inaczej wspomnienia z wieczoru panieńskiego mogą okazać się niemiłe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here