Co wybrać zamiast welonu na ślub?

0
876
suknia ślubna
pexels.com

Suknia ślubna i welon to najbardziej tradycyjna wersja ubioru na ślub. Hołdują temu mamy, ciocie i babcie. Na szczęcie, jeżeli nie chcesz ozdobić swojej sukni welonem, nie musisz tego robić. Alternatyw jest mnóstwo!

Znaczenie welonu na ślubie

Od wielu wieków znaczenie białego welonu jest takie samo. Ma ono świadczyć o czystości i niewinności Panny Młodej. W dawnych czasach nie do pomyślenia było, by w welonie do ślubu szła kobieta z dzieckiem lub po prostu nie-dziewica. Dzisiaj (poza niektórymi regionami) takie myślenie odeszło do lamusa. Według dawnych wierzeń ta ozdoba miała chronić małżonkę przed złymi duchami i demonami, których celem było zniszczenie lub pogorszenie jakości życia małżeńskiego. Welon był też przez dłuższy czas przeznaczony tylko dla szlachcianek (miał ukrywać ich twarz przed gapiami). Poniekąd to przeniosło sę na ślubny kobierzec. Po złożeniu przysięgi Pan Młody odsłania welon i może ujrzeć swą żonę, a następnie pocałować w obecności zebranych świadków.

Każda z nas na głowę tego dnia włożyć może welon. Nie świadczy to o naszym zacofaniu, ale o subiektywnym poczuciu klasyki. Kobiety, które wybierają tę ozdobę mogą odczuwać bardzo silne przywiązanie do tradycji. Czy zdecydowanie się na inną ozdobę niż welon sprawia, że są one gorsze lub nie mają gustu? Zdecydowanie nie!

Co zamiast welonu na głowę

Nie każda z nas marzy o białym welonie. Do niektórych rodzajów sukienek on nawet nie pasuje. Na przykład te wersji boho często gryzą się z tym dodatkiem, bo ich istota zupełnie nie pasuje. Tak samo suknia ślubna w wersji retro nie bardzo lubi welonu, który nie zawsze dobrze wygląda w całej stylizacji. Dlatego też ozdoby na głowę wybiera się dopiero po zakupieniu sukni. Jakież możemy przeżyć rozczarowanie, gdy zrobimy to na odwrót!

W tym przypadku masz ogromny wybór. Jest kilka dodatków, które z powodzeniem zastąpią welony. Świadczyć to będzie o tym, że indywidualnie podchodzisz do mody ślubnej i masz swoje własne zdanie na temat dodatków. Najważniejsze, by pasowały one do Ciebie, koloru i rodzaju sukni.

Czym zastąpić welon – wianek z kwiatów

kwiaty
pixabay.com

Wianki to jeden z najbardziej romantycznych wyborów. Idealnie wpisuje się w boho lub rustykalizm. Do niego można dobrać wiele fryzur. Możesz mieć na głowie warkocz, fale lub luźno upięty kok. Pamiętaj o tym, by był on stworzony tylko z kwiatów uznane za trwałe. Nie muszą być one sztuczne. Najczęściej wybierane są gipsówki, goździki, róże lub stokrotki. Jeżeli masz ochotę, możesz połączyć go z welonem.

Czym zastąpić welon – woalka i fascynator lub toczek

Przepiękna ozdoba, która zakrywa część twarzy młodej. Nadaje jej twarzy nutę tajemniczości i powabu. Dzięki niej kobieta wygląda doniośle, niczym szlachcianka. Niektórzy mówią, że woalka to taki welon założony tyłem do przodu. Idealnie sprawdza się w stylizacjach retro. Możesz ją połączyć na przykład z fascynatorem lub toczkiem. Pierwszy z nich, jak sama nazwa wskazuje, musi fascynować ciekawymi i nietuzinkowymi kształtami. Idealny przyciąga wzrok i zwraca uwagę na Pannę Młodą. Składa się on z perełek, kokardek i piór. Toczek jest stylowy i elegancki. Pasuje do sukienek za kolano lub midi. Dzięki nim będziesz mogła poczuć się jak gwiazda w latach 50.

Czym zastąpić welon – wianek z kwiatów

Wianki to jeden z najbardziej romantycznych wyborów. Idealnie wpisuje się w boho lub rustykalizm. Do niego można dobrać wiele fryzur. Możesz mieć na głowie warkocz, fale lub luźno upięty kok. Pamiętaj o tym, by był on stworzony tylko z kwiatów uznane za trwałe. Nie muszą być one sztuczne. Najczęściej wybierane są gipsówki, goździki, róże lub stokrotki. Jeżeli masz ochotę, możesz połączyć go z welonem.

Czym zastąpić welon – grzebyk lub biżuteryjna opaska

Grzebyk jest bardzo elegancki i szykowny. Pasuje do wielu sukni i przyciąga uwagę swoją prostotą i efektywnością. Jego wielkość zależy od rodzaju sukni i jej długości. Kształt powinien być dopasowany do fryzury. Inny sprawdzi się w przypadku upięć, inny w przypadku rozpuszczonych włosów.

Opaska staje się coraz bardziej modna. To taka wersja przejściowa między wiankiem a zwykłymi ozdobami. Wersji takich opasek jest mnóstwo. Możesz zatem wybrać bardziej elegancką, romantyczną lub ekstrawagancką.

Czym zastąpić welon – tiara

Jeżeli chcesz się poczuć jak księżniczka, to opcja dla Ciebie. Wystarczy, że tylko ona będzie na głowie, byś zwróciła na siebie uwagę. Nie potrzebuje więc towarzystwa welonu.

korona
pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here