Przygotuj świąteczne śniadanie

0
816
święta
pexels.com

Trwający w kościele Wielki Post sprawia, że coraz bardziej zastanawiamy się na tym, co przygotujemy na święta. Wbrew pozorom te kilkadziesiąt dni minie bardzo szybko. Nim się obejrzymy, będziemy zasiadać do wielkanocnego śniadania. Jak je przygotować?

Magia wielkanocnego śniadania

Niedziela wielkanocna to szczególny czas dla wielu ludzi. Z radością przygotowujemy stół do wspólnego posiłku. Staramy się, by wyglądał jak najlepiej. W końcu to święto i trzeba się z całych sił postarać. Zazwyczaj główną rolę grają jajka. Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć ozdobionych pisanek oraz baranka z czekolady lub cukru, które są niejako symbolem Wielkiejnocy. Czasem bardzo długo główkujemy nad tym, co podać z takiej okazji. Często nasze pomysły kończą się na kilku rzeczach, które bardzo dobrze znamy i lubimy. Warto jednak nieco bardziej się postarać, bo wielkanocne śniadanie to moment, w którym wszyscy razem możemy celebrować bardzo ważny dla nas czas. Czas świąt, czas rodzinnej bliskości i spotkania z tymi, których kochamy.

Jeżeli jesteś osobą, która przyjeżdża w gości, postaraj się zrobić to szybciej, by pomóc gospodarzowi w przygotowaniach. Gwarantujemy, że z tego się ucieszy i będzie rad przez cały okres świąteczny.

Jak przygotować wielkanocne śniadanie

Najważniejsze jest to, by stół wielkanocny wyglądał bardzo radośnie. To sprawia, że nasze śniadanie zdaje się być bardziej wesołe i pełne poczucia wspólnoty. Najważniejsze, by idealnie przygotowany stolik uczynił zadość gustom domowników. Wszakże najważniejsze jest to, byśmy czuli się przy nim bardzo dobrze. Jak więc przygotować wielkanocne śniadanie tak, by nikt nie uznał, że jest on nie taki, jak powinien być?

wielkanocne śniadanie
pexels.com

Najważniejsze, by zachować tradycyjne elementy związane z Wielką Nocą. Na stoliku nie może zabraknąć pisanek, wydmuszek i zajączka. Jak już wspominaliśmy wcześniej – to są symbole tego święta. Jeżeli jesteście wierzącymi osobami, na stole możecie postawić figurę zmartwychwstałego Jezusa, który będzie Wam przypominał o istocie tej świętej nocy, w której „Chrystus skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani”. Tak samo możemy na stole postawić baranka, który symbolizuje tę osobę. Najlepiej, jeżeli jest on upieczony z chleba. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu ludzi ten aspekt jest bardzo istotny.

Natura na wielkanocnym stole

Przygotowując wielkanocny stół nie możesz zapomnieć o elementach związanych z naturą. Owo święto to znak, że za oknami panuje już wiosna (zazwyczaj tak jest), rośliny kwitną, a świat budzi się do życia. Dlatego też na Twoim świątecznym stole nie może zabraknąć kwiatów, słomy lub owsa w doniczkach. To bardzo istotne, gdyż świadczy o naszym przywiązaniu do natury i do jej piękna.

Kwiaty są symbolem życia, które się odradza. One pokazują na czym polega tematyka Wielkiej Nocy, w której chodzi o to, że życie jest silniejsze od śmierci. Idealnym pomysłem będzie postawienie hiacyntów, tulipanów lub żonkili. Najlepiej więc zaprezentują się w niewielkich doniczkach. Będą mogły się jeszcze bardziej rozwijać.

Wspólne przygotowania do świątecznego śniadania

Dobrze jest, gdy wielkanocny stół przygotowujemy wszyscy razem. Dzięki temu zacieśniamy nasze więzi rodzinne, a nasze dzieci są uczone odpowiedzialności i pracy. To wszystko może zaprocentować na przyszłość. Jeżeli jesteś mamą młodej damy lub młodego księcia, którzy dopiero co poznają owo święto, możesz od razu tłumaczyć jego istotę lub to, co przez nie sama rozumiesz.

śniadanie wielkanocne
pexels.com

Małe dzieci na pewno będą chciały bawić się w malowanie pisanek. To rozwinie ich kreatywność! Nie zapomnij, by poprosić je o pomoc w przygotowywaniu święconki, którą wspólnie spożyjecie na wielkanocnym śniadaniu. Starsze dzieci i mąż na pewno sprawdzą się w zadaniach bojowych związanych z przygotowywaniem potraw lub „ogarnianiem” mieszkania. Każdy zatem może znaleźć coś dla siebie. Wspólne przygotowywanie świątecznego posiłku sprawia, że coraz lepiej czujemy się we własnym towarzystwie i chcemy, by nasze więzi były w jak najlepszym porządku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here