Zakupy w IKEA

0
955
sklep
pexels.com

Ikea kojarzy się nam z ogromnym budynkiem, w którym możemy obejrzeć aranżacje domowe. W sklepie tym jest bardzo szeroki wybór produktów. Możemy nawet sobie tam zjeść, jeżeli mamy ochotę.

Zakupy w IKEA

IKEA pochodzi ze Szwecji i tam jest najbardziej popularna. W Polsce znajduje się 11 sklepów, które są bardzo często oblegane przez klientów. Nie jest to nic dziwnego, gdyż ceny w tym sklepie są dość niskie. Możemy kupić tam chociażby kubki i inne elementy zastawy domowej. Zdarza nam się bardzo często kupować także meble do składania. Kojarzycie może te memy, w których grają one główną rolę? Jeżeli nie umiemy czytać instrukcji lub robimy to „po swojemu”, za każdym razem dochodzi do takich sytuacji.

IKEA oferuje nie tylko zakupy stacjonarne, ale i przez internet. Na luzie zamówić możemy produkt, na którym nam zależy bez ruszania się z dom i pakowania w samochód. Warto zauważyć, że mieszkańcy niektórych miejscowości będą musieli pokonać w tymże celu szmat drogi. Nie opłaca się to każdemu, więc lepiej zamówić i poczekać na dostawę do domu.

Jak robić zakupy w IKEI

Zakupy w IKEA robi się tak, jak w każdym innym miejscu na ziemi. Zanim zaczniemy zakupy, schowajmy nasze kurtki i torby w szafce na kod. Potem można przejść do rzeczy. Najpierw trzeba obejrzeć towar i po drodze wybierać to, co nas interesuje. Jednakże w tym przypadku będą one trwały dużo dłużej niż w takiej Biedronce lub MediaMarkt. Mamy przecież do zobaczenia kilka pięter, a każde z nich ma bardzo dużą powierzchnię. Część naszego czasu zajmie oglądanie różnych aranżacji. Obejrzymy więc pokoje, kuchnie lub łazienki urządzone przez tamtejszych projektantów. Na tym skupia się mnóstwo osób, szczególnie tych, które planują remont mieszkania.

wnętrze sklepu
pexels.com

Kolejnym krokiem jest znalezienie kasy. Znajduje się ona na parterze. Zakupy zazwyczaj zaczyna się na górze (można tam dojechać windą lub wejść po schodach), a kończy na samym dole. Podchodzimy do niej, wyjmujemy produkty, płacimy i wychodzimy. Jeżeli nie mamy w planach jedzenia, po prostu omijamy kawiarnię. Oto cała filozofia kupowania w IKEI.  Cóż, tylko zazwyczaj trwa to kilka godzin, a kolejki do kasy mogą być ogromne. Widać to w ostatnim czasie, gdy sklep został otwarty po lockdownie.

Szybsze i tańsze zakupy

Da się jednak sprawić, by nasze zakupy były szybsze i tańsze. Wystarczy wdrożyć kilka kroków. Jeżeli wolicie robić zakupy stacjonarnie, to starajcie się unikać tłumów. Omijaj sklep w weekendy i w godzinach szczytu. Kiedy odwiedzisz IKEĘ  w tym momencie, to spodziewaj się kilkugodzinnych wojaży (zakładając, że masz duże zakupy do zrobienia). Jeżeli chcesz uniknąć tłumów na zakupy wybieraj się godzinę lub dwie po otwarciu przybytku. Wtedy możesz spodziewać się małych kolejek.

W wielu miejscach znajdziesz ołówki i specjalne kartki. Korzystaj z nich jak najczęściej. Możesz na nich na przykład zapisać numer seryjny lub specyfikacje produktu, który pomoże ci go znaleźć w magazynie.

IKEA FAMILY

To bardzo ciekawy program lojalnościowy. Pozwala na wiele rzeczy. Z nim możemy kupić produkty po okazyjnych cenach i skorzystać z mnóstwa innych benefitów. W przypadku, gdy pojawia się promocja, od razu dostajesz SMS. Dzięki karcie możesz bardzo dużo zaoszczędzić na zakupach w wielu działach. Pomoże Ci też z dokonaniem zwrotu produktu. Punkt zwrotów znajduje się za kasami. Dzięki temu nie trzeba będzie przechodzić przez cały sklep.

meble
pexels.com

IKEA ONLINE

IKEA ONLINE pozwala nam na przykład na sprawdzenie czy dany produkt jest dostępny w sklepie, który nas interesuje. Ponadto możemy kupić produkt z dostawą do domu lub do danego punktu. To sprawi, że czasem towar będzie odrobinę tańszy niż normalnie (zwłaszcza, gdy masz konto IKEA FAMILY). Na stronie internetowej znajdziesz również informacje o różnych promocjach. Warto je śledzić.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here