Przegląd najbardziej znanych supermarketów

0
765
sklep
pexels.com

Supermarkety odwiedzamy codziennie. Robimy w nich potrzebne zakupy, bo można znaleźć tam wszystko to, czego potrzebujemy.

Supermarkety i ich wpływ na rynek

Supermarkety mają bardzo dogodną lokalizację. Zawierają też wszystko to, czego potrzebujemy do życia codziennego. To tutaj robimy zakupy najczęściej. Asortyment, który znajdujemy tam wystarcza nam zupełnie. Nie potrzebujemy zbyt wiele, a te znajdujemy w takiej Biedronce, Tesco lub Lidlu. Do tego dochodzą bardzo niskie ceny, które są atrakcyjne dla wielu osób. Dlatego też bardzo długo utrzymują się na rynku i zdobywają coraz więcej klientów. Nie można nie doceniać siły i wpływu supermarketów na funkcjonowanie rynku oraz życie człowieka.

Najpopularniejsze supermarkety

Według wielu statystyk w supermarketach robimy zakupy najczęściej. Nieco rzadziej zdarza nam się odwiedzać lokalne sklepiki. Do tych ostatnich chodzimy, gdy nam brakuje pojedynczych rzeczy. Częściej jednak robimy zakupy w systemie tygodniowym (głownie w obliczu pandemii), gdyż są one najbardziej opłacalne. Dodatkowo supermarkety i dyskonty oferują nam szereg promocji. Niektóre z nich są tak dobre, że bez przemyślenia kupujemy 10 mlek lub 15 mąk, które musimy przechowywać. Dzięki temu możemy zaoszczędzić bardzo dużo na różne rozrywki lub inne potrzeby.

Supermarkety są też konkurencyjne i każdy z nich oferuje nam najróżniejsze oferty, które różnią się od siebie. Pewne produkty są tańsze, inne droższe. Tak się zdarza wszędzie. Wielu z nas odwiedza różne dyskonty lub supermarkety, w których kupuje wiele produktów. Często zdarza się tak, że w Biedronce kupujemy mrożonki, a w Polo Market ketchup, gdyż w jednym miejscu rzecz a jest tańsza, zaś w drugim produkt b. Polacy głównie sugerują się cenami i tym, czy zakupienie danego składnika lub rzeczy się nam na dłuższą metę opłaci.

Tesco

Sieć ta przywędrowała do nas z Wielkiej Brytanii w roku 1995. Od tej pory w naszym kraju znajduje się ponad 400 sklepów, które odwiedzamy bardzo często i robimy w nich większe zakupy. W części możesz zjeść nawet obiad. Szczególnie polecane są kopytka oraz mięso z ziemniaczkami. Niestety, niektóre miejsca są zamykane, gdyż firma przeżywa kryzys. Źle prosperujące placówki przyczyniają się do obniżenia dochodów, a co za tym idzie i zarobków.

supermarket
pexels.com

Lidl

Pamiętacie reklamę, w której jak mantrę powtarzano „Lidl jest tani”? Można pokusić się o stwierdzenie, ze to prawda. Nie dotyczy to jednak wszystkich produktów. Tutaj polityka sklepu jest podobna do tych znanych nam z innych sklepów. Jeżeli rzecz a jest tania, to rzecz b musi być troszkę droższa. Sam Lidl działa już od lat 70, co sprawia, że jest jednym z najstarszych dyskontów. Jego ojczyzną są Niemcy, czyli kraj znany z ludzi, którzy wszystko robią solidnie. W Polsce jest 600 sklepów. Przychody Lidla rosną z roku na rok, ponieważ to tę firmę wybieramy najczęściej.

Kaufland

Kaufland bardzo szybko zdobył rzeszę fanów. Dzieje się tak, ponieważ producenci starają się czynić zadość potrzebom klientów. Ceny większości produktów są bardzo dobre, a po za tym w wielu placówkach można liczyć na darmowe Wi-Fi. Od 1984 (powstanie pierwszego sklepu) pole działalności Kaufladnu bardzo się rozszerzyło i korzysta z niego bardzo dużo osób. Niektóre miejsca oferują również miejsca, w których można zjeść lub napić się kawy. To jest dla nas również bardzo istotne.

Biedronka

Nie możemy zapomnieć o dyskoncie, w którym robimy zakupy najczęściej. Biedronka to niemalże synonim polskich zakupów. Ceny w tym przybytku często są bardzo niskie i zdobywanie tamtejszych produktów bywa opłacalne. Bardzo często przyciągają nas różne promocje i… świeżaki (słodziaki lub inne potworki, na które zbierało się naklejki). Biedronka pochodzi z Portugalii.

Polo Market

supermarket
pexels.com

To jedyna firma z polskim kapitałem, która jest odwiedzana przez rzesze klientów. Ciekawym faktem jest to, że lokalizacje na nowe miejscówki są bardzo dokładnie wybierane i podlegają wielu dyskusjom. Dlatego też bardzo często na naszych drogach widzimy te supermarkety i do nich zachodzimy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here