Pomysły na romantyczną kolację

0
812
kolacja
pixabay.com

Romantyzm to coś, czego zawsze potrzeba w związku. Często wybieramy się na spacery, randki do kina lub restauracji. Co powiecie na małą zmianę? Pomyślcie o romantycznej kolacji.

Romantyczna kolacja – zacieśnijcie więzi

Kto powiedział, że wspólne przygotowywanie kolacji romantycznej do zły pomysł? Naszym zdaniem może okazać się punktem, który zacieśni Wasz związek! Możecie zrobić ją wspólnie, a potem cieszyć się jej efektami.

Czasem jednak taka kolacja romantyczna jest niespodzianką. Chcesz sprawić radość swojej drugiej połówce i w pocie czoła nad tym pracujesz. Romantyczna kolacja może też być pretekstem na przykład od powiedzenia czegoś ważnego lub oświadczenia się. Jeżeli wszystko jest dobrze przygotowane, a ukochana/ukochany czuje się w Twoim towarzystwie swobodnie, to udało Ci się!

Jak zorganizować romantyczną kolację

Najważniejszy będzie plan. Musisz wiedzieć, co chcesz zrobić i w jaki sposób do tego podejść. Stworzenie koncepcji będzie pierwszym krokiem. Owszem, może lubisz być spontaniczny (kolacja może być tego wyrazem), ale jeżeli coś przygotowujesz, lepiej zrobić to dobrze. Jak więc zorganizować romantyczną kolację? Najkrótsza odpowiedź brzmi: tak, by obydwojgu było na niej dobrze. Dlatego też warto wcześniej poznać antypatie lub sympatie żywieniowe lub  muzyczne swojej lubej lub swojego lubego. To bardzo ważne, gdyż nie każdy musi lubić to, co Ty, prawda?

Przygotuj mieszkanie do romantycznej kolacji

Jeżeli organizujesz kolację romantyczną w formie niespodzianki, to pamiętaj, że nie możesz wprowadzić ukochanej osoby do całkowicie nieuporządkowanego mieszkania. Może to wydawać się przesadzone, ale większość osób nie lubi bałaganu.

W jaki sposób więc przygotować nasze mieszkanie do przyjęcia tego najwspanialszego dla nas gościa? Oto kilka bardzo ważnych wskazówek:

wino
pixabay.com
 1. Zadbaj o całkowity porządek. Zapraszasz gościa, więc należy go w odpowiedni sposób przyjąć. Wrzucenie zwiniętych ubrań do szafy lub rzucenie ich na krzesło nie wchodzi w grę.
 2. Zrób klimat. Wykorzystaj do tego różnego rodzaju lampki lub świece.
 3. Znajdź odpowiedni zapach. Spraw, by Twój dom pięknie pachniał. Postaraj się o to, by nie były to detergenty użyte do czyszczenia mieszkania. Fajnie będą się prezentowały zapachy delikatne, które zaczną unosić się w powietrzu po ich uwolnieniu.
 4. Wybierz dobrą muzykę. Tutaj najbardziej sprawdzi się taka nastrojowa. Wybierz soulowe lub klasyczne kawałki, które będą bardzo smooth. Nawet jeśli kochanie rock i metal, to w tym przypadku najmocniejsze brzmienia odpadają. Możesz w zamian wybrać ballady rockowe.
 5. Wiesz, że piękno tkwi w szczegółach? Dlatego też zadbaj o nie. Niech to dotyczy i przygotowania jedzenia, jak i alkoholu.

Ciekawe pomysły na romantyczną kolację

Czym jest romantyczna kolacja bez jedzenia? W końcu jej miano zobowiązuje. Przygotuj więc różne potrawy. Mogą być najzwyklejsze, ale gdy je podasz w ciekawej aranżacji, to wiedz, że nabiorą one wielkiej wytworności. Możesz wybrać dania mięsne lub wegetariańskie. Wszystko zależy tylko od was. Na takie wydarzenia sprawdzą się na przykład:

 • spaghetti carbonarra,
 • tika massala,
 • kurczak z pastą curry,
 • sałatka ze szparagami i serem pleśniowym,
 • kaszotto z kozim serem,
 • zapiekanka warzywna,
 • makaron z warzywami.

Co można robić na romantycznej kolacji

Tutaj bardzo ważne jest przygotowanie ciekawych atrakcji. Lubicie wspólne gotowanie? Przygotuj do tego odpowiednie narzędzia. Miej w zanadrzu miski, blaszki i przyrządy do gotowania. Jeżeli oboje jesteście fanami gier video, a dysponujesz odpowiednim sprzętem, to przygotuj pomieszczenie, w którym będziecie przebywać.

pieczenie
pexels.com

Ciekawym pomysłem będzie próbowanie nowych rzeczy. Jeżeli chcecie sprawdzić coś nowego, to jest to idealny na to moment. Takie działania bardzo zacieśniają więzi i sprawiają, że czujemy się w swoim towarzystwie bardzo niesamowicie. Warto więc znaleźć coś, co Wam obojgu się spodoba i to zrealizować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here