Najpopularniejsze aplikacje do słuchania podcastów

0
1053
nagrywanie
pexels.com

Podcasty z roku na rok zdobywają coraz większą rzeszę fanów. Słuchamy ich bardzo często na różnych platformach. Doradzimy, z jakimi aplikacjami warto się zaprzyjaźnić. Zapraszamy do czytania naszego artykuły.

Zdobywające popularność podcasty

Słuchamy ich coraz częściej. Podcasty wypełniają naszą przestrzeń. Kiedyś częściej wybieraliśmy utwory muzyczne, teraz nasz wybór pada na podcasty. Słuchać ich tak naprawdę możemy w różnych sytuacjach, różnych miejscach i w różnym czasie. Robimy to niemalże codziennie.

Czym tak właściwie są owe podcasty? To po prostu pewnego rodzaju audycje w formie programów audio lub video, które publikowane są regularnie w przestrzeni internetowej. Tematem takiej audycji może być wszystko: medycyna, psychologia, kryminalistyka i religia. Możemy też natknąć się na słuchowiska lub opowieści. Wybór tematów jest nieograniczony. Toteż dzięki temu (lub może przez to, że), że ich popularność wzrosła, rynek zareagował. Zaczęły wychodzić najróżniejsze aplikacje do podcastów. Najbardziej znanym jest oczywiście Spotify.

Najlepsze aplikacje do słuchania podcastów

Dobry podcast potrzebuje dobrej aplikacji. Często zastanawiamy się nad tym, co wybrać. Jaką tematykę słuchowisk objąć większą uwagą. Decydujemy o tym, co musi mieć taka aplikacja. Czasem oprócz podcastów chcemy posłuchać trochę muzyki. Nie każda platforma nam to umożliwia. Niektóre aplikacje wymagają płatności, by w ogóle można było z nich korzystać. Są też takie, które mają niepłatną demo wersję (taką całkiem okrojoną) i płatną pełną wersję. W kilku przypadkach zdarza się tak, że żadna opłata nie będzie potrzebna.

Poznajcie najlepsze i najbardziej popularne aplikacje do słuchania podcastów.

Spotify

podcast

Uznaje się ją za najbardziej popularną aplikację. Jeżeli już znasz tę platformę, to wiesz, że służy ona także do słuchania muzyki. Jest też odrębną platformą dla podcastów, więc jej oferta może się bardzo różnić od tego, co nam oferuje rynek. Spotify umożliwia zmianę prędkości odtwarzania, przeskakiwanie w czasie lub ustawienie funkcji drzemki. Ciekawą opcją jest biblioteka. Tam możesz zapisywać swoje ulubione podcasty lub tworzyć listy przebojów. Jeżeli zapłacisz za subskrypcję, otrzymasz o wiele więcej korzyści. Jedną z dodatkowych funkcji jest on track możemy wybrać taką kolejność odtwarzania, jaka nam się podoba. Ten punkt dotyczy muzyki. W przypadku podcastów, możemy cieszyć się tym, że da się je słuchać bez żadnych limitów.

Apple Podcasty i iTunes

Kolejna dość znana aplikacja do podcastów. Dedykowana jest dla sprzętów, które wyszły spod ręki Apple (iOS i macOS). Umożliwiają one wyszukiwanie, zapisywanie i pobieranie list podcastów. Z jednego konta można korzystać na kilku sprzętach. Nie musimy zmieniać danych czy maila, jeżeli chcemy posłuchać podcastu na komputerze, telefonie lub tablecie. Jeżeli chcemy zainstalować aplikację na komputerze z systemem Windows, to nie będzie to problemem. Wszystko ułatwi aplikacja iTunes. Umożliwia ona ustawienie drzemki lub przyspieszyć odtwarzanie.

Overcast

Pierwszym punktem jest ciekawy motyw, który możesz zmieniać. Overcast można zsynchronizować z Apple Watchem. W tej aplikacji dowolnie możesz sterować prędkością podcastu. Ciekawe jest to, że Overcast sam też  dostosowuje szybkość odtwarzania do rodzaju audycji, którą aktualnie przesłuchujesz. Wpływa również na poziom jej głośności. Jeżeli przeszkadzają Ci reklamy, dobrym pomysłem będzie wykupienie subskrypcji. Wynosi ona 10 dolarów na 12 miesięcy.

Pocket cast

muzyka
pexels.com

Tę aplikację mogą ściągnąć i użytkownicy Androida, i Ci, którzy korzystają z iOsa. To jeszcze nie wszystko. By skorzystać z Pocket casta, nie musisz mieć zainstalowanego żadnego z tych systemów. Twórcy wyszli bowiem na przeciwko osób, które lubią słuchać podcastów poprzez strony internetowe. Aplikacja ta umożliwia tworzenie specjalnych list z filtrami, dzięki którym nie przegapimy kolejnych edycji naszych ulubionych podcastów. Tutaj w ofercie mamy: wycinanie ciszy, zmianę prędkości odtwarzania, drzemkę oraz możliwość zmiany kolejki odtwarzania. Jeżeli dopłacimy 1,22 dolara, dostajemy również aplikacje na komputer oraz możliwość przechowywania własnych plików w chmurze. Dodatkowo możemy się cieszyć z nowych motywów, które da się co jakiś czas zmieniać na inne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here