Najlepsze kreskówki… nie dla dzieci

0
978
netlfix
pexels.com

Lubicie kreskówki? Chcecie obejrzeć coś z pazurem? Jeżeli tak, to bardzo dobrze się składa. Zestawiliśmy więc dla Was ciekawe pozycje, które na pewno Wam się spodobają. Zapraszamy zatem do lektury.

Kreskówki dla dorosłych

Nie każdy lubi bajki dla dzieci. Niektórzy z nas wolą animacje dla dorosłych. Różne platformy oraz kanały telewizyjne. Chcecie zatem poznać te najlepsze? Przedstawiamy więc Wam najlepsze kreskówki dla dorosłych wszechczasów. Na wstępie podkreślamy, że nie jest to ranking.

Archer

Archer to istna parodia wszystkich filmów z motywem FBI I CIA. Wyśmiewa on amerykański system pracy i bliźniaczo przypomina działalność MI6. Sterling Archer to główny bohater tej kreksówki. Jest bardzo pewny siebie i dosłownie ocieka męskością. Nie pasuje to do jego kryptonimu – „Księżna”. W animacji możemy spodziewać się więc niewybrednych żartów, aluzji przesiąkniętych erotyką i przemocy.

Rick i Morty

Czym byłoby takie zestawienie bez Ricka i Morty’ego? Niczym szczególnym. Serial opowiada o przygodach szalonego naukowca Ricka Sancheza i jego wnuka Morty’ego. Wspólnie podróżują po galaktykach i przeżywają najróżniejsze perypetie. Ich pomysły potrafią być bardzo nietuzinkowe (w jednym odcinku Rick staje się ogórkiem). Oprócz tytułowych bohaterów w animacji występują też: rodzice Morty’ego oraz jego siostra. Kreskówka obfituje w żarty całkowicie niepoprawne politycznie.

Paradise PD i Brickleberry

Dlaczego oba tytuły zostały podane w jednym wątku? Odpowiedź na to jest bardzo prosta: są ze sobą powiązane. Paradise PD to po prostu spin off Brickleberry. Można to zauważyć chociażby w wyglądzie i zachowaniu większości postaci. Uwaga: oba tytuły zawierają żarty bardzo niepoprawne politycznie.

Brickleberry opowiada o strażnikach pewnego parku narodowego. Nie nadają się oni do tego całkowicie, ale oglądanie ich przygód oraz wpadek wywołuje salwy śmiechu. Kreskówka jest pełna czarnego humoru oraz żartów sytuacyjnych. Producent i scenarzyści idealnie wszystko wyważyli.

kreskówki
pexels.com

W Paradise PD głównymi bohaterami są bardzo nieogarnięci policjanci, którzy bardzo (nie)skutecznie bronią porządku w mieście.

Happy Tree Friends

Występują tam niesamowicie urocze zwierzątka, które mieszkają w słodkiej krainie, w domkach zrobionych z cukierków. Lecz niech Was to nie zmyli! Te słodkie zwierzątka wszystko, czego dotkną zamieniają w (dosłownie!) krwawą katastrofę. Takiego scenariusza na pewno nie powstydziłby się  twórca Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną.

Death Note

Death Note to zdecydowanie najlepsza manga i anime na świecie. Yagami Light znajduje pewien notatnik, który ma szczególne właściwości. Okazuje się, że jego właścicielem był bóg śmierci. Wystarczy napisać nazwisko osoby i zobaczyć, co się stanie. Po 40 sekundach człowiek umiera na atak serca. Chyba, że Light opisze sposób śmierci, to stanie się dokładnie to, co umieści w notatniku. Light chce zatem stworzyć świat bez przestępstw, jednak na jego drodze staje ekscentryczny detektyw L.

Przerysowani

Księżniczka, prosiaczek, superbohater i Betty Boop w jednym miejscu? Tak, to da się zrobić i Drawn Together jest idealnym na to przykładem. Animacja ta jest parodią słynnego reality show, czyli Big Brothera. Każdy uczestnik to karykatura danego uniwersum. Ling-Ling parodiuje Pikachu, Foxxy Love Vallery z Josie and the Pussycats, a księżniczka Klara to karykatura księżniczek Disneya. Kreskówka ta obfituje więc w bardzo niewybredne żarty i wyśmiewa dosłownie wszystko.

Big Mouth

Czy o dojrzewaniu da się opowiedzieć w sposób humorystyczny i jednocześnie bardzo realistyczny? Big Mouth udowadnia, że jest to możliwe. Kreskówka pokazuje nam, jak wygląda dojrzewanie płciowe. Robi to dosłownie i niczego nie ukrywa. W animacji nie da się dostrzec też żadnego tabu: bohaterowie rozmawiają o wszystkim, a wiele czynności pokazanych jest bardzo dosłownie i dosadnie. Dlatego też to zdecydowanie nie jest pozycja dla wrażliwych widzów.

BoJack Horseman

netflix
pexels.com

Na samym początku każdy myślał, że będzie to prosta komedia o konioczłowieku, który robi karierę filmową. Z biegiem czasu zaczęliśmy zauważać, że nie będzie to tak wyglądało. BoJack Horseman to postać, z którą można się utożsamiać. Postać ta to obraz niespełnionego życia, czyli problemów ze sobą i otoczeniem oraz zniszczonego dzieciństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here