Moda w różnych zakątkach świata

0
1420
moda
pexels.com

Świat ma mnóstwo barw. Każdy kraj się różni od siebie. Każdy człowiek jest inny. Czasem się zastanawiamy, jak wygląda życie za granicą. Przyjrzyjmy się więc modzie, jaka panuje w różnych krajach świata.

Moda na świecie

Moda to pojęcie względne. Wiadomo, że projektanci mody co roku przekazują swoje wizje na temat tego, jak będą wyglądały trendy modowe w danym czasie. Czasem stosujemy się do nich, wybierając modne fasony lub dodatki w kolorach, które zostały obwołane jako te „na czasie”. Projektanci jedno, ale rzeczywistość drugie. Mieszkańcy niektórych krajów mają swoją własną koncepcję, którą od lat doskonalą.

Moda na całym świecie jest uniwersalna, ale da się jeszcze znaleźć elementy, które wyróżniają dany kraj od innych. Wiele z nich ma całkowicie zaskakujący styl, inne zaś starają się wpleść w ów uniwersalizm różnego rodzaju własne pomysły.

Jak się ubierają ludzie w poszczególnych krajach świata

Co noszą Francuzi? Jak ubierają się Włoszki i Hiszpanki. Dlaczego moda prosto z Japonii jest na ustach całego świata? Co można powiedzieć o uniwersalnych krajach z USA i Wielką Brytanią na czele? Tyle pytań i tak samo dużo odpowiedzi. Wszystkie kraje różnią się od siebie. Część z nich ślepo podąża za modą, inne mają swój własny styl. Francuski kochają klasykę. Włoszki i Hiszpanki zaś uwielbiają być seksowne. Japonki? No cóż, tutaj moda to istny stan umysłu.

Jak ubierają się mieszkańcy różnych zakątków świata? Zapraszamy Cię na podróż dookoła świata. Zapnij pasy, bo niektóre kraje to jazda bez trzymanki.

Modni mieszkańcy USA

usa
pixabay.com

Tutaj styl kobiecy świeci rekordy popularności. Na ulicach mnóstwo jest osób, których styl jawi się jako eklektyczny. Większość ubrań pochodzi wprost z rąk największych projektantów mody. Jednak ci mniej znani również dobrze sobie radzą. Najważniejsza jest całkowita elegancja i bycie stylową kobietą. To dotyczy Nowego Jorku, który rządzi się swoimi prawami.

Mieszkańcy USA stawiają też na wygodę i swobodę ruchu. Na ulicach zobaczysz mnóstwo ludzi w dresach, spodniach lub zwyczajnych zestawach ubraniowych. Dominuje tam klasyka w każdym tego słowa znaczeniu. Amerykanki wolą też nosić spodnie. Starają się robić to jak najczęściej, nawet wybierając się do pracy w dużej korporacji. Po prostu, sukienki i spódnice uznawane są tam za bardzo niewygodne. Stylem USA jest… jego brak.

Arystokratyczna Wielka Brytania

Wielka Brytania kojarzy nam się z rodziną królewską. Tam wszystko jest niesamowicie elegancje, arystokratyczne i na najwyższym poziomie. My jednak przeniesiemy się na londyńskie ulice i tamtejsze przedmieścia. Co noszą zwykli mieszkańcy UK? Niektórzy doznają lekkiego szoku. Na ulicach nie ma zupełnie niczego związanego ze stylem panującym w pałacu Buckingam. Królowa Elżbieta i Księżna Kate może i są największymi ikonami mody, ale życie wygląda zgoła inaczej. W UK modny jest grunge. Brytyjczycy noszą też ubrania oversize i bawią się stylizacjami. Niektóre z nich są niesamowicie ciekawe.

Francuzi jako królowie mody i klasyki

Francja to królowa klasyki. Ten fakt jest niezmienny od wielu lat. Francuski ponad modę stawiają prostotę i elegancję, która jest ponadczasowa i nigdy się nie nudzi. Z nowoczesnych kolekcji wybierają więc tylko to, co im pasuje.

Japonia to stan umysłu

Wiele osób mówi, że Japonia to stan umysłu. Cóż, nie można się z tym nie zgodzić. Japończycy mają często bardzo dziwne pomysły dotyczące filmów, książek i gier komputerowych. Nie ominęło to i mody.

Jaki styl najbardziej kojarzy nam się z krajem kwitnącej wiśni? Na pierwszą myśl przychodzi nam lolilta. Na czym więc to polega? Dziewczęta łączą stroje inspirowane stylem rokoko sukienki (koniecznie z wysoką talią) z uroczymi dodatkami (kwiatki, serduszka, misie). Muszą być białe, błękitne i różowe. Ciekawą odmianą jest gothic lolita, która jest odrobinę mroczniejsza.

moda japonia
pixabay.com

Bardzo osobliwie wygląda również ganguro. Można ją uznać za karykaturę mody europejskiej z początku 2000 roku. Blond włosy i spalona w solarium skóra to tylko kilka elementów tego stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here