Kilka słów o Amazon Prime

0
1507
ebook
pixabay.com

Platformę Amazon zna wielu z nas. Klienci są zachwyceni ofertą i bardzo często dokonują tam zakupów. Nie każdy jednak wie, że platforma ta oferuje coś więcej. Poznajcie więc Amazon Prime.

Czym jest Amazon Prime

Usługa Amazon Prime świeci rekordy popularności w USA i Europie Zachodniej (głównie w Wielkiej Brytanii). W Polsce nie znamy jej aż tak bardzo, znacznie częściej wybieramy Netflix lub HBO GO.

O Amazon Prime na pewno słyszeliśmy, ale nie każdy wie czym ta usługa się jawi. To wszystko może wyglądać na skomplikowane, ponieważ bardzo mało osób z naszym kraju z niej korzysta. Za najprostszą odpowiedź na pytanie „Czym jest Amazon Prime?” można uznać: subskrypcja Premium, za którą płaci się miesięcznie lub raz na rok. Dzięki niej możemy odblokować sobie różne udogodnienia i dodatki, o których bez tego pakietu możemy sobie tylko pomarzyć. Najlepiej mają mieszkańcy zachodniej części globu, gdyż mogą cieszyć się najlepszymi ofertami związanymi z tym programem.

Co otrzymują członkowie Amazon prime

Do głównych zalet Amazon Prime należy szereg dodatkowych usług. Użytkownicy tego programu (mieszkający w UK i USA) mogą liczyć na dostęp do:

  • Amazon Video Prime,
  • Prime Music,
  • Prime Gaming,
  • oferty błyskawiczne,
  • Prime Photos,
  • darmowa i ekspresowa dostawa (tylko w przypadku naszych zachodnich sąsiadów),
  • Prime Reading

Niestety, część tych opcji nie jest dostępna dla mieszkańców naszego kraju. Możemy zapomnieć o Prime Music, Prime Photos, Prime Reading i o darmowej dostawie. Mamy nadzieję, ze wkrótce to się zmieni i będziemy się mogli cieszyć z bycia częścią Amazon Family.

internet
pexels.com

Prime Gaming

Ta opcja jest bardzo ciekawa. Dzięki niej możemy zapewnić miesięczną (bezpłatną) subskrypcję naszemu ulubionemu streamerowi. Doprowadzić może to na przykład do tego, że będziemy mogli oglądać jego streamy bez żadnych przerywników w postaci reklam, które bywają niesamowicie denerwujące. Amazon Prime pozwala też na comiesięczne zmiany skórek (wyglądu) do różnych gier. Dodatkowo możemy też liczyć na darmowe gry o bardzo różnej jakości i fabule. Okazuje się, że do otrzymiania usługi Prime Gaming nie trzeba wykupywać pełnej subskrybcji Amazon Prime. Wystarczy, że kupisz Video Prime.

Amazon Video Prime

To najbardziej znana oferta Amazon Prime. Dzięki niej bez żadnych limitów możemy oglądać różne filmy i seriale w najlepszej rozdzielczości (4K i HDR). Można powiedzieć, że Prime Video to taki odpowiednik Netflixa i HBO GO. Platforma ta oferuje na przykład oglądanie bardzo słynnego The Grand Tour. Jeżeli decydujesz się tylko na tę opcję (bez całej subskrybcji Amazon Prime), to płacisz o 2 euro mniej. Możecie oglądać filmy z polskimi napisami lub lektorem. Ci, którzy nie znają języka angielskiego nie muszą się martwić, że niczego nie zrozumieją.

Prime Music

Prime Music to platforma bardzo podobna do Spotify i stanowi dla niej niemałą konkurencję. Pozwala na odtwarzanie muzyki i nieograniczone słuchanie podcastów. Byłoby wszystko idealnie, gdyby nie mały problem. Ta usługa nie działa w Polsce i trzeba się nieźle nakombinować, by ja uruchomić. Musimy cierpliwie poczekać na to, aż osoby odpowiedzialne za Prime Music dołączą go do  oferty.

Prime Photos

Opcja ta pozwala na niemalże nieograniczone wrzucanie zdjęć i filmików na chmurę. Zwykli użytkownicy muszą zadowolić się 5GB miejsca. Ci, którzy zdecydowali się na usługę Amazon Prime mogą się cieszyć ogromną ilością wolnej przestrzeni. Do tej usługi przypisana jest specjalna aplikacja, dzięki której będziesz mogła przesyłać zdjęcia. Nosi ona nazwę Prime Photos. Usługa ta jest dostępna w Polsce.

Prime Reading

amazon
pexels.com

Prime Reading to kolejna pożądana przez nas usługa, a której nie ma w polskiej ofercie. Ta usługa pozwala na czytanie e-booków i różnego rodzaju czasopism, które można czytać na telefonie lub komputerze. Jest ich bardzo dużo (liczby oscylują około tysiąca), ale ciężko znaleźć coś w języku polskim. Może dlatego usługa Prime Reading nie jest u nas dostępna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here