Jak zorganizować ciekawą imprezę

0
823
impreza
pexels.com

Impreza niejedno ma imię. Czasem wolimy te kameralne, innym razem oczekujemy na szampańską zabawę. Jak więc zorganizować ciekawą imprezę? Co przygotować? Czym się zająć.

Kochamy imprezować

Jak już wspominaliśmy, imprezowanie to nie tylko balangi w klubie lub na sali. To także przednie zabawy z przyjaciółmi i rodziną. To idealny czas na wspólną zabawę i zapoznawanie się. Jak więc zorganizować imprezę tak, by każdy się na niej dobrze czuł? Na co zwrócić uwagę przy planowaniu? Jak ogarnąć wszelkie koszty? To nie musi być trudne zadanie! Wystarczy tylko poznać najnowsze trendy i wybrać coś dla siebie. Możesz je również połączyć. Jeżeli masz milion własnych pomysłów, to lepiej, bo wtedy przyjęcie będzie niesamowicie oryginalne. Możesz wyczarować każdy klimat. Chcesz imprezę w stylu Hollywood lub wiktoriańskim? Nic nie stoi na przeszkodzie! Lubisz klimaty Vintige lub PRL? Zorganizuj imprezę, w której te epoki będą motywem przewodnim. Pomysłów jest mnóstwo. Niektóre da się zorganizować w bardzo niskich kosztach.

Zaplanuj budżet

To najważniejsza część planowania imprezy. Najważniejsze jest to, by mierzyć siły na zasoby. Nie możemy podejść do organizowania przyjęć bez określenia tego, ile jesteśmy w stanie wydać. W tym przypadku nie jest ważny ani temat przewodni, ani liczba osób. Warto znać widełki cenowe i w nich się obracać. Dziwnie będzie, jeśli wszystko pozamawiamy i w ostatecznym rozrachunku nie starczy nam pieniędzy. Budżet, jakim dysponujemy pokazuje, na co możemy sobie pozwolić. Dzięki temu wiemy, jakie atrakcje możemy przygotować. Lepiej, by było mniej, a lepiej niż więcej, a byle jak.

party
pexels.com

Znajdź odpowiednią miejscówkę

Kolejnym krokiem jest wybranie miejsca i ustalenie daty imprezy. Jak już będziesz mieć obie rzeczy, to reszta pójdzie z górki. Obiekt musi być odpowiednio dostosowany do liczby osób i planowanych atrakcji. Jeżeli ma to być impreza z tańcami, to wybierz salę z parkietem tanecznym. Jeśli planujesz zorganizować kameralne spotkanie wraz z poczęstunkiem, zadbaj o to, by znalazły się tam stoły i odpowiednia ilość krzeseł. Wszystko zależy od tego, jaki jest pierwszy plan dotyczący imprezy. Jeżeli jest to możliwe, zadbaj o to, by uczestnicy mogli dojechać na miejsce. Nie każdy posiada samochód lub prawo jazdy. Może poprosisz zmotoryzowanego kolegę, by podwiózł kilka osób do domu?

Wybierz tematykę

Jak już zaplanujesz budżet i znajdziesz miejsce, to możesz zrobić kolejny krok. W tym miejscu wybierz motyw przewodni i tematykę. W tym przypadku wyznaczników może być wiele. Pierwszym są Twoje własne upodobania. To, w jakim klimacie czujesz się najlepiej będzie decydowało. Jednak nie każda impreza odbywa się na Twoją część. W innych przypadkach musisz zorientować się w tym, jakie motywy przewodnie lubią ludzie, którzy z Tobą pracują. Powinnaś też dowiedzieć się, jaki temat odpowiadałby Twoim przyjaciołom lub rodzicom. Inny motyw przypadnie do gustu fanom historii, inny tym, którzy zakochani są w muzyce rockowej. Do tego dochodzi odpowiednio dobrana muzyka. Do klimatu Vintige niezbyt dobrze pasuje muzyka z XXI wieku.

Przekąski i alkohol

Wolisz je zrobić samodzielnie czy kupić? To zależy od Ciebie. Zrobienie przekąsek własnoręcznie jest tańsze, ale wymaga wkładu własnego. Czasem jednak można połączyć obie rzeczy. Część warto kupić, inne wykonać samodzielnie. Jeżeli masz talenty kulinarne, to idealny sposób na to, by je pokazać uczestnikom imprezy.

Jeżeli chodzi o alkohol, to w tym przypadki sugeruj się gustem osób zaproszonych. Zazwyczaj są one różne, więc zadbaj o to, by stół zdobiły różne napoje procentowe: wódka, wino, piwo, whisky.

impreza
pexels.com

Dla dzieci

Na imprezy bardzo często przychodzą też dzieci. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaznaczyć w zaproszeniu, ze to impreza tylko dla dorosłych. Nie mniej, jeżeli planujemy imprezę dla całej rodziny, to warto przygotować atrakcje dla dzieci. Furorę zawsze robi czekoladowa fontanna. Zadbaj też o odpowiednie dla nich menu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here