Jak urządzić sypialnię dla dwojga

0
868
pokój
pixabay.com

Sypialnia jest niesamowicie ważnym miejscem w naszym domu. To tam śpimy i odpoczywamy po ciężkim dniu. Nie powinno być tam żadnych dystraktorów, które nam przeszkodzą.

Sypialnia to miejsce do odpoczynku

Urządzanie domu to ciekawa sprawa i sposób na poznanie siebie i swojej rodziny. W przypadku sypialni dla jednej osoby sprawa może się wydawać dużo prostsza. Wiecie, sami decydujemy, nikt nie przedkłada swoich pomysłów i woli. Jednak wspólne projektowanie sypialni również może mieć swoje plusy, które „wyjdą” po zażyłej dyskusji zakończonej pójściem na kompromis.

Nie ważne jest jednak to czy sama bierzesz się za sypialnię, czy robisz to z partnerem. Najbardziej istotne jest to, jak będziesz się w niej czuła. Ważny wydaje się być fakt, jak ów pomieszczenie i jego wygląd wpłynie na Twoje samopoczucie, odpoczynek i postrzeganie świata. Bo ono jest pierwszym miejscem, które ujrzysz po przebudzeniu i ostatnim, które zobaczysz przed zaśnięciem. Nie może więc być brzydka i niekomfortowa. Jak więc zaprojektować sypialnię, by była idealnym miejscem do odpoczynku? Nie możesz „dać się złapać” na mity i postępować według własnego sumienia.

Mity sypialniane

Mity sypialniane to bardzo ciekawy aspekt. Wielu z nas się z nimi zgadza. W niektórych przypadkach może być to nieco problematyczne.

Czy sypialnia kojarzy Ci się z ogromnym łóżkiem? Nie oszukujmy się, posłanie, które pozwoli nam na ciągłe zmienianie pozycji i spanie w najróżniejszych wariantach to dla nas synonim wygodny. Czasem jednak budzimy się połamani. Zbyt duże łóżko daje nam większą możliwość ruchu, co nie zawsze się dla nas kończy dobrze. Łóżko powinno być przede wszystkim wygodne i wspomagać dobry sen oraz szybki zasypianie. Tutaj kluczowy jest wybór odpowiedniego materaca.

sypialnia
pixabay.com

Mała sypialnia nie musi mieć małego łóżka. Bez problemu możesz kupić trochę większe. Zdecyduj się na takie z wysuwaną szafą.

Słyszeliście o tym, że niewielka sypialnia powinna być pomalowana na jasno? Teoretycznie jest to bardzo logiczne, bo te kolory optycznie zwiększają przestrzeń, ale nie każdy jest fanem białego i pochodnych od niego barw. Czasem wolimy ciemniejsze odcienie i to jest dobre. Możemy pomalować ściany w pokoju na taki kolor, który nam będzie odpowiadał najbardziej.

Oświetlenie

Oświetlenie jest niesamowicie ważne. Tutaj mamy naprawdę ogromne pole do popisu. Możemy zdecydować się na przykład na lampę, żyrandol, lampki nocne. To tylko kilka rzeczy, które mamy do wyboru. Wiele osób twierdzi, że same lampki nocne wystarczą. Jest to mit. Okazuje się, że stanowią one tylko dodatek do oświetlenia i „robią klimat”. W końcu siedzenie przy włączonych lampkach tego typu jest niesamowicie romantyczne. Sypialnia powinna też zawierać oświetlenie górne, dzięki któremu będziemy dokładnie widzieć nasze aranżacje i dekoracje. Ono też daje ogrom możliwości. Możemy wybrać eleganckie i klasyczne żyrandole, kinkiety czy nowoczesne lampy. Wybór należy do ciebie.

Kolory ścian

Jak już wcześniej wspominaliśmy, kolor ścian w Twoim pokoju musi odzwierciedlać Twoją naturę i to, co lubisz. Mitem jest to, że muszą być one zawsze jasne (białe, beżowe, szare). Tutaj Ty decydujesz, który kolor będzie pasował. Baw się kolorami. Jednakże rób to w ramach rozsądku. Co to znaczy? Nie wybieraj zbyt wielu barw, gdyż niektóre do siebie nie pasują. Zdecyduj się na zestawienie odcieni, które będą współgrać. W tym sezonie modne są kolory nieba i ziemi. Może te barwy Cię zainspirują?

Umeblowanie

To kolejny najważniejszy punkt programu. Jakie meble powinniśmy wybrać? Najważniejszym jest wygodne łóżko. Dobrze, jeżeli wybierzemy idealny jego rodzaj, który sprawi, że się wyśpimy. W przypadku dwuosobowego wybierajmy takie o szerokości 140-160 cm. To optymalne rozmiary, które zapewnią nam komfort i swobodę ruchu.

pomieszczenie
pexels.com

Dobrym pomysłem jest również szafka nocna, właściwie dwie szafki nocne postawione po obu stronach łóżka. W sypialni koniecznie musi znajdować się komoda i duża szafa, do której włożymy nasze ubrania.  Jeżeli masz dużo miejsca, zdecyduj się też na regał przyścienny,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here