Jak dobrać podkład i puder do twarzy

0
837
pielęgnacja
pexels.com

Podkład i puder to podstawy makijażu. Musimy je dobrze dobrać do naszego typu cery. Nie jest to jednak łatwe. Da się zrobić i to bez biegania do kosmetyczki.

Podkład i puder jako podstawy makijażu

Pewnie nie raz chciałaś kupić sobie odpowiedni podkład do makijażu. Często zaniechałaś tego pomysłu, bo nie wiedziałaś co wybrać. Ciężko było Ci dobrać odpowiednią markę i pasujący odcień. Pamiętaj jednak, że dobranie odpowiedniego podkładu nie jest rzeczą trudną. Jeśli zaczniemy od teraz, będziemy w przyszłości mogły robić sobie wspaniałe makijaże. Wszakże podkład i puder stanowią jego bazę.

Źle dobrany fluid sprawi, że nasza twarz będzie wyglądała jak śmieszna maska, którą od raz będziesz chciała zmyć. Mało tego, podkreśli ona zmarszczki i sprawi, że będziesz wyglądała na dużo starszą.

Poświęć czas na dobranie odcienia

Dobieranie odcienia podkładu tylko wydaje się być proste i warto pamiętać o tym, że wymaga ono trochę czasu. Najlepiej zrobić to pod okiem specjalisty. Na szczęście są sposoby na to, by dobrać podkład samodzielnie. Idealny odcień stapia się z naturalnym kolorytem skóry. Nie może być ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny. W tym przypadku możesz po prostu wyglądać źle. Podkład musi być drugą skórą. Dlatego też będziesz potrzebować czasu na dobranie odpowiedniego odcienia i firmy. Jak wiadomo, w ostatnim przypadku numerki i oznaczenia mogą bardzo różnić się od siebie.

Warto też kupić sobie dwa rodzaje podkładu. Jeden na zimę (jaśniejszy), drugi na lato (ciemniejszy).

Jak dobrać odpowiedni podkład

fluid
pexels.com

Pamiętaj, że najważniejszą zasadą jest ta, by zapomnieć o intuicji. Czemu to takie istotne? Zazwyczaj intuicja w tym przypadku podpowiada nam różne rzeczy. Jedną rzeczą jest dobieranie odcienia poprzez rozsmarowanie podkładu na nadgarstku. Zacząć warto od tego, że koloryt cery na twarzy różni się od tego na ręce.

W doborze odpowiedniego rodzaju podkładu bardzo ważne jest kilka aspektów:

  • brak makijażu podczas zakupów – podkład ma być dobrany do kolorytu twarzy, a nie wyglądu makijażu. Jeżeli planujesz zakupy kosmetyczne, to zawsze idź do drogerii w naturalnym stanie,
  • nałóż odrobinę podkładu na część twarzy (okolice żuchwy) i odczekaj 3 minuty. Wtedy to uzyskasz swój pożądany kolor,
  •  znajdź światło dzienne, możesz podejść do okna lub wyjść na chwilę na zewnątrz. W tym miejscu będziesz idealnie widzieć czy podkład Ci pasuje.

Dlaczego tak ważne jest rozsmarowanie kremu w okolicach żuchwy? Dzięki temu sprawdzisz czy twój podkład nie sprawia, że twarz będzie przypominała maskę. Od razu zauważysz, że coś jest nie tak.

Jak znaleźć swój typ kolorystyczny

Możesz to sprawdzić w domowych warunkach. Wystarczą do tego tylko dwie kartki. Jedna w kolorze żółtym, druga w różowym. Przykładaj je do twarzy i określ, przy której wyglądasz korzystniej. Jeżeli przy żółtej będziesz promienna i „żywa”, to twój typ cery jest ciepły. Jeśli lepiej czujesz się z różem, to Twoja cera jest zimna. Zamiast różu i żółci możesz użyć srebro i złoto.

Jak dobrać puder do podkładu

puder do makijażu
pixabay.com

To czy wybierzesz puder sypki, czy w kamieniu jest bardzo istotne, ale nie najważniejsze Najważniejsze jest to, by dobrać go do cery i do podkładu. Musimy określić nasze potrzeby. Czy chcemy puder, który pozwoli nam wykończyć makijaż, czy ten, który będzie stanowił jego bazę. W pierwszym przypadku idealny będzie puder w kamieniu, który nie będzie sial spustoszenia w naszej torebce, gdy się otworzy. Sypki sprawdzi się w tworzeniu makijażu od początku.  Cera tłusta pokocha puder matujący, dzięki któremu skóra nie będzie się świeciła. Dla twarzy z naczynkami najlepsze będą odcienie z zielonym i żółtym pigmentem. Pudry rozświetlające to coś, co pomoże cerze suchej i zniszczonej.

Przy wyborze koloru pudru należy postąpić według jednej zasady. Odcień podkładu musi być o ton ciemniejszy od pudru. Nie sprawdzaj tego na nadgarstku! Nałóż go na żuchwę i sprawdź w świetle dziennym.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here