Hybrydy czy żele, czyli jak zadbać o swoje paznokcie

0
820
manicure
pexels.com

Piękne i zadbane paznokcie to nasza wizytówka. Każdy chce mieć piękne dłonie, więc stara się, by w jak najprostszy sposób to osiągnąć. Jaki sposób będzie najlepszy?

Zadbane dłonie paznokcie to podstawa

Nie możemy zapomnieć o pielęgnacji paznokci. Szczególnie, że wiele czynników wpływa na ich kondycję oraz wygląd. Niektóre da się wyeliminować, inne będą nam towarzyszyły zawsze. Sposób pielęgnacji możemy zmienić, zaś panującej pogody nie. Ważne, by się do niej w odpowiedni sposób dostosować. Zadbane dłonie i paznokcie to podstawa wizerunku. Ile razy bywało tak, że ktoś nawet bardzo atrakcyjny miał je niezbyt ładne i od razu tracił w naszych oczach? Może sami mieliście taką sytuację? Jeżeli tak, to ten artykuł jest dla Was.

Dlaczego nie wszystkie paznokcie są idealne

Idealne paznokcie to efekt ciężkiej pracy i codziennej pielęgnacji. To też efekt korzystania z odpowiednich narzędzi. Jeżeli chcemy mieć piękne i zadbane paznokcie, to powinniśmy zainwestować w siebie i skupić się na najważniejszym. Jednak nie każdy chce lub może sobie pozwolić na wypady do manicurzystki. Niektóre osoby cierpią na różne schorzenia, których skutkiem jest na przykład grzybica. Inni borykają się z łamliwością.

Na kondycję paznokcia wpływa też nasza codzienność. Zwróćmy chociażby uwagę na to, jakiego płynu do mycia naczyń używamy lub jak długo je moczymy. Zadajmy sobie też pytanie: czy do użycia detergentów (są one mocno nafaszerowane substancjami chemicznymi) zakładamy rękawiczki.

Czasem przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne. Cóż, niektóre „prezenty” od bliskich są bardzo niepożądane. Niestety, łamliwość paznokci możemy też odziedziczyć. Na całe szczęście nie jest to zbyt częste. Jednak, gdy używasz odpowiednich kosmetyków o dbasz o nie, to możesz zniwelować ten problem.

Płytka paznokcia niszczy się też przez nieprawidłową dietę i niedobór płynów. Posiłki ubogie w żelazo i cynk oraz witaminy z grupy B niezbyt sprzyjają ich kondycji.  Nie trzeba wspominać o szkodliwych dla niej zmywaczach na bazie alkoholu lub acetonu i lakierach do paznokci.

pomalowane paznokcie
pexels.com

Jak dobrze dbać o paznokcie

Znamy już potencjalne przyczyny łamliwości paznokci lub chorób, które ich dotykają. Dlatego teraz trzeba znaleźć sposób na to, jak o nie zadbać. Co zrobić, by Twoje paznokcie cieszyły i wyglądały idealnie?

Po pierwsze, zadbaj o odpowiednią dietę. Brak lub ograniczona ilość składników odżywczych niezbyt sprzyja kondycji paznokcia. Wprowadź więc w swój codzienny jadłospis produkty, które zawierają żelazo, mangan, magnez, fosfor, cynk i witaminy z grupy B. Tutaj warto jeść chociażby słonecznik lub pestki dyni.

Po drugie, zadbaj o odpowiednią pielęgnację. Dobierz odpowiednie narzędzia oraz kosmetyki. Musisz też pamiętać o kilku ważnych zasadach. Używaj zawsze papierowego pilniczka, zaś paznokcie piłuj tylko w jedną stronę. Malowanie zacznij od nałożenia odżywki i lakieru regenerującego (stosuj ją co kilka dni).

Po trzecie, rób regularny manicure. Jeśli masz możliwość, to udaj się do profesjonalnej kosmetyczki.

Po czwarte, noś rękawiczki wtedy, kiedy to konieczne. Używaj je do prac domowych, zakładaj, gdy spada temperatura. Obie rzeczy są bardzo niesprzyjające.

Hybrydy vs żele

Obie metody utwardzają lub przedłużają płytkę paznokcia. Dzięki nim nie będziesz musiała zbyt często malować paznokci i chodzić do kosmetyczki. Hybryda wykorzystuje lampy LED lub UV, która odpowiada za utwardzenie manicure. Warto pamiętać, że hybrydy powinno nakładać się na zdrowe paznokcie. Inaczej efekt nie będzie taki, jakiego się spodziewasz. Dodatkowo zniszczy Twoje paznokcie.

paznokcie
pexels.com

Żel utwardza tylko płytkę paznokcia. To idealne rozwiązanie dla osób,  u których paznokcie rosną dużo wolniej. Nie musisz ich utwardzać za pomocą lampy. Pamiętaj, by skorzystać z kosmetyków najwyższej jakości. Lepiej jednak będzie udać się do kosmetyczki.

Którą metodę wybrać? Wszystko zależy od Ciebie i od kondycji Twoich paznokci. Jeżeli są w opłakanym stanie, lepiej nie ryzykuj.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here