Gadżety, które powinny się znaleźć w Twoim domu

0
773
odkurzacz
pexels.com

Lubimy nowe i ciekawe rzeczy. Niektóre z nich wydają się być bardzo nietuzinkowe, inne przydadzą nam się w domu. Jakie gadżety powinniśmy mieć? Co więc warto kupić?

Ciekawe gadżety do domu – co warto mieć

Istnieją wynalazki technologiczne, które mogą nam dosłownie ułatwić życie. Niektóre z nich nie wymagają nawet ingerencji gospodarza domu. Część wykonuje bardzo dużo pracy za nas, dzięki czemu możemy sobie odpocząć, pooglądać telewizję lub zająć się swoim hobby. Inne sprzęty chronią nas przed włamywaczami lub pożarem. Te ostatnie są zatem idealnym rozwiązaniem, gdy bardzo dużo gotujemy lub źle wyłączymy kuchenkę gazową. Czasem taki sprzęt może nam uratować życie.

Robot do odkurzania

To bardzo ciekawy sprzęt. Sam sprząta różne powierzchnie. Poradzi sobie więc z zabrudzeniami na płytkach, panelach i dywanach. Podczas jego pracy nie musisz nawet kiwnąć palcem (może poza włączeniem go). Na początku jednak należy go zaprogramować tak, by „wiedział”, gdzie i jak ma sprzątać. Lepsze modele mają specjalne czujniki, które pozwalają im sprawdzać, czy na ich drodze znajduje się jakaś przeszkoda (np. stół, krzesło, zabawki).

Czujnik dymu

Na początku warto więc wspomnieć, że na rynku istnieją dwa rodzaje czujników dymu: fotoelektryczne i izotopowe. Te pierwsze rejestrują światło, które cząstki dymu rozpraszają. To sprawia, że alarm od razu się włącza. Działania innych modeli opierają się na tym, że dym „zapobiega” dopływowi światła do fotokomórki. Bardziej znane i częściej wykorzystywane są izotopowe czujniki dymu. Alarm uruchamia się, gdy dym połączy się ze zjonizowanymi cząsteczkami, które znajdują się w sprzęcie. Wiele z nich wykrywa już najmniejsze cząsteczki. Zdarza się, że są modele, które zawierają dwa rodzaje czujników. Dzięki temu szybko wykryjesz ogień i czad.

dym
pixabay.com

W kuchni przydane są czujniki reagujące na zmianę temperatury. Narzędzia te bardziej się sprawdzają, ze względu na to, że podczas gotowania wydziela się dym z pary wodnej, który mógłby wywołać ciągłe alarmy.

Pralka z dodatkową kieszenią

Wyobraź sobie, że robisz pranie. Pralka już włączona i zaczyna pracować. Nagle zauważasz jakąś jedną rzecz, którą miałaś tam włożyć. Leży sobie ona na podłodze w pokoju. Zachodzisz w głowę z tym, co powinnaś zrobić. Otwarcie pralki może wywołać powódź, a pranie jednej rzeczy jest bez sensu. Zatem to sytuacja bez wyjścia, prawda? Nie do końca! Z pomocą przyjdzie Ci pralka z dodatkową kieszenią na drzwiach. Zatem to idealna opcja dla osób zapominalskich, którym umyka wrzucenie wszystkich ubrań od razu. Jak to działa? Wystarczy umieścić w drzwiczkach rzecz, a pralka już dalej zrobi swoje.

Monitor powietrza z nawilżaczem i oczyszczaczem

Każdy z nas wie, jak ważne jest oddychanie świeżym powietrzem. Czujemy się wtedy lepiej i nie mamy dużych problemów z funkcjonowaniem. Urządzenie to wpływa na kontrolę temperatury, poziomu tlenku węgla i wilgotności w pokoju. Jeżeli istnieje możliwość kupna wersji z wi-fi, to możemy otrzymywać na telefon różne powiadomienia, które informują o dużych zmianach w powietrzu. Nawilżacz sprawi, że powietrze będzie miało odpowiedni poziom wilgotności, co jest bardzo potrzebne.

Uniwersalny pilot

Gdyby istniał taki pilot, który pozwala panować nad każdym sprzętem w domu… Wiecie, co jest najlepsze w tym gdybaniu? Nie trzeba tego robić! Taki pilot został już opatentowany i czeka na Ciebie. Jest jeden szkopuł: to powinny być urządzenia inteligentne.

Wielofunkcyjna patelnia

To zdecydowanie jedna z najtańszych propozycji, a jaka uniwersalna! Na tej patelni możesz jednocześnie smażyć, dusić i grillować. Wszystko to robisz JEDNOCZEŚNIE. Dlatego też, dzięki niej szybciej stworzysz różnego rodzaju potrawy. Chcesz jajka sadzone z boczkiem? Dzięki niej zrobisz je w kilka minut.

Robot kuchenny

mikser
pixabay.com

Jeżeli dużo gotujesz, to ten sprzęt będzie Twoim wybawieniem. On sprawi, że będziesz w stanie zrobić wszystko. Wyrabiają i mieszają ciasta, trą owoce i warzywa, rozdrabniają wszystko. Mają też nakładkę, która ubija śmietanę i białka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here