Elektroniczna niania – czy warto?

0
853
niania
pexels.com

Od zarania dziejów rodzice dbali o bezpieczeństwo dzieci. Robili to w taki sposób, jaki im odpowiadał. W dzisiejszych czasach taka opiekuńczość posunęła się ciut dalej niż 20-30 lat temu. Czy warto kupić elektroniczną nianię?

Elektroniczna niania

Przyrząd ten nie jest niezbędny w procesie wychowania dziecka. To, czy zostanie kupiony i przetestowany zależy od samych rodziców i tego, co przewidują. Musimy więc to wszystko określić. Czasem elektroniczna niania się przydaje i warto ją zakupić. Taki sprzęt ułatwi nam życie i będziemy wiedzieć, co dzieje się z naszym dzieckiem.

Czym w ogóle jest ta elektroniczna niania? Posiada ona wbudowany mikrofon i nadajnik. Niektóre modele mają kamerkę. Ów sprzęt umieszczamy w pokoju dziecka. W pomieszczeniu, w którym my przebywamy powinien znajdować się specjalny odbiornik. Pewne sprzęty pozwalają nam na mówienie do dziecka, co jest bardzo dobrą rzeczą. Wtedy łatwiej maluszka uspokoić.

Elektroniczna niania poprzez fale dźwiękowe przesyła do odbiornika sygnał i obraz (bądź sam dźwięk).

Rodzaje elektronicznej niani

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów elektronicznej niani. Każde z nich przeznaczone jest do obserwacji dziecka. Korzysta się w nich w przypadku, gdy chcemy sprawdzić, jak nasze dziecko się miewa. Elektroniczne nianie można podzielić na:

  • nianie audio-video – przekazują obrazy i dźwięk audio do odbiornika znajdującego się w pokoju rodziców,
  • nianie wi-fi – model ten wykorzystuje sygnał wifi. Obraz i dźwięk możemy odbierać na telefonie, tablecie lub w komputerze. Warto też zainstalować specjalną aplikację, która nam wszystko ułatwi. Niania wi-fi pozwala nam na sterowanie tym, co się dzieje. Wiele modelów pozwala również na mówienie do dziecka i uspokajanie go. Innym ciekawym dodatkiem jest możliwość wpływania na temperaturę. Połączenia szyfrowane pozwolą na zapewnienie dziecku stuprocentowego bezpieczeństwa. Dlatego też, jeżeli rozważasz kupno elektronicznej niani, to ta będzie najlepsza,
krótkofalówka
pixabay.com
  • nianie audio – przy pomocy fal dźwiękowych (radiowych) wysyła sygnał do odbiornika stojącego w innym pomieszczeniu. Sposób działania jest bardzo prosty i można go porównać do krótkofalówek. Po prostu przekazuje on dźwięki.

Kiedy kupić nianię elektroniczną

Nie zawsze taka niania jest nam potrzebna. Jeżeli mamy mały dom i niemowlę śpi w pokoju z nami, to zakup tego sprzętu nie będzie nam potrzebny. Tak samo w przypadku, gdy dzieckiem opiekuje się bardzo zaufana niania (co nie zawsze się zdarza). Są jednak sytuacje, które niemalże wymagają kupienia elektronicznej niani. Pierwszym powodem, jaki się wymienia jest wcześniactwo dziecka. W tym przypadku musimy obserwować je 24 godziny na dobę. Elektroniczna niania pozwala nam na szybką reakcję i pomoc naszemu dziecku. Umieszczenie takiego sprzętu w jego pokoju może uratować życie i zdrowie.

To akcesorium sprawdzi się również, gdy mamy dość duży dom z kilkoma pomieszczeniami. Elektroniczna niania sprawdzi się tez w przypadku, kiedy:

  • nie możemy opiekować się dzieckiem cały czas,
  • ciągle zatrudniamy nianie,
  • chcemy sobie zapewnić komfort psychiczny i fizyczny; dzięki niani wiemy, co się dzieje i nie musimy zabierać dziecka do toalety lub kuchni,
  • masz więcej niż jedno dziecko,
  • dzielimy opiekę z innymi, na przykład dziadkami, kuzynostwem etc.,
  • pracujesz zdalnie – dzięki niani możesz przebywać w innym pomieszczeniu i skupić się na obowiązkach.
dziecko
pexels.com

Czy warto kupić elektroniczną nianię

Jak odpowiedzieć na pytanie, które zostało zawarte w podtytule? To zależy od wielu czynników. Między innymi od sytuacji rodzinnej, wielkości domu czy ilości dzieci. Jeżeli mamy taką potrzebe, to warto kupić taki sprzęt. Oczywiście, elektroniczna niania nie zastąpi dziecku opieki rodzicielskiej i to warto wiedzieć. Nie mniej jest bardzo pomocna i dzięki niej możemy szybko zareagować w przypadku, gdy coś będzie się naszemu dziecku działo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here